Jak z wanny zrobić prysznic czyli pokaz możliwości, jakie dają współcześnie parawany nawannowe

przez | 18 grudnia 2022
Wiele osób urządzając swój dom ma duży dylemat przy łazience. Jeżeli pomieszczenie jest duże, wszystko pomieści, to tak naprawdę problemu nie będzie. Gorzej, jeśli niestety do łazienki nie wszystko się będzie chciało zmieścić, wtedy będzie trzeba z czegoś zrezygnować, a najczęściej obiektem sporów jest wanna i prysznic.

łazienka

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, co jest lepsze, co się bardziej sprawdzi, mówi się od dawna i z pewnością jeszcze długo się będzie mówić. Przeciwnicy oraz zwolennicy obu tych rozwiązań przytaczają argumenty, a w praktyce każdy sam powinien podjąć decyzję, co mu będzie bardziej pasować. Prysznic jest praktyczny, nie zajmuje dużo miejsca w łazience (wyposażenie łazienek) i jest oszczędniejszy, lecz ma jedną zasadniczą wadę – nie da się w nim wygodnie położyć i odpocząć. Z kolei wanna wymaga znacznie większej powierzchni, co w większości przypadków rodzi trochę ograniczeń, ale jest znacznie praktyczniejsza, szczególnie jeżeli w domu będą małe dzieci. W praktyce każdy musi samodzielnie podjąć decyzję o tym, co mu będzie bardziej pasować, rzecz jasna zapoznając się wcześniej z wadami i zaletami obu rozwiązań.

parawany nawannowe

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Niedawno pojawiła się na rynku jeszcze jedna możliwość, pozwalająca na cieszenie się zaletami prysznica jeśli się ma tylko wannę. Mowa tu jest mianowicie o nawannowych parawanach, które można zamontować na jednym z boków wanny, i służą wówczas po prostu jako fragment kabiny prysznica.

Ponieważ popularność tego rozwiązania szybko rośnie, to wiele firm wprowadziło do swej oferty modele dedykowane dla konkretnych wersji wanien. Zasada działania takich parawanów jest bardzo prosta – zwyczajnie trzeba je położyć na górnej części wanny, równocześnie przymocowując pionową krawędź do ściany.

Istnieje bonus dla osób, które potrzebują uzupełniających materiałów – zobacz info (https://stefpolcleaning.pl/mycie-okien-warszawa-cennik/) tu. Dotyczy on omawianego w tym artykule problemu.

Parawany nawannowe mają możliwość składania się, więc po złożeniu praktycznie nie powinny przeszkadzać, a w każdym momencie można je sprawnie rozłożyć i stworzyć sobie prysznic. Dzisiaj takie parawany da się zamontować na każdym typie wanny, zarówno narożnej, jak i o kształcie prostokąta, i dzięki temu się cieszą coraz większym zainteresowaniem klientów.