Praktycznie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest ważne i pełni określone funkcje

przez | 14 lutego 2023
Jednakże w jednych pomieszczeniach przebywamy dłużej, w innych krócej. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni – spędzamy w salonie. To tutaj odpoczywamy, witamy gości, czytamy książki, oglądamy telewizję i tak dalej. Stąd też tak istotne jest, żeby salon był gruntownie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon zazwyczaj jest centralnie położony, na widoku, jako, że jest niczym wizytówka domu. Bardzo często jego wejście jest dobrze widoczne z holu, stąd też istotne jest, by był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Podstawą są rzecz jasna meble. W tej sytuacji znaczną rolę pełnią meble wypoczynkowe, a więc sofa, pufy, szezlong itp. Ich forma i kolorystyka powinny być dobrane do wybranej aranżacji – inne kanapy będą odpowiednie do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Powinny być wygodne, ale także funkcjonalne, by np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa dawała dodatkowe miejsce na spanie.

Innym rodzajem mebli do salonu są oczywiście szafki, jak również stoliki. One również winny być dopasowane do stylu panującego w danym salonie – stoliki RTV drewniane (stoliki RTV drewniane) nie będą odpowiednie do salonu, w którym dominuje przeważnie stal i szkło. Chociaż z drugiej strony, umiejętne łączenie rozmaitych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak zaaranżowany salon powinien być jednak zaplanowany z rozmyłem, bowiem zbytnia swawola czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieładnego wyglądu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – .

Salon oczywiście powinien być także wyposażony w różnego rodzaju gadżety dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – muszą być należycie dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarówno nowoczesny, wbudowany kominek, jak i nietuzinkowa lampa lub ogromne lustro. Dodatki dopinają całość, stąd też jeśli boimy się, czy jesteśmy w stanie ładnie je ze sobą zestawić, lepiej skorzystać z usług fachowej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego typu niełatwe zadanie. Efekt z pewnością będzie ciekawy o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami obowiązującymi przy aranżacji.