Ochraniaj znak towarowy firmy – nie zapomnij o jego zarejestrowaniu

przez | 3 stycznia 2023
Znak towarowy pozwala na rozróżnienie towaru czy usługi. Jest to nad wyraz istotny czynnik w rozlicznych branżach. Lecz należy pamiętać o powzięciu pewnych przedsięwzięć, jakie mają za zadanie prawną ochronę opisywanego czynnika. W dalszym fragmencie artykułu będą przedstawione kluczowe informacje dotyczące rejestracji takiego znaku. Jest tak bowiem, iż wcale nie będzie to takie łatwe.

ludzie podcxas spotkania biznesowego

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestracja znaku towarowego jest szalenie istotną czynnością, jaka pozwoli ochronić interesy przedsiębiorstwa. Za opisywany znak uważa się wszelkie terminy lub motywy wizualne, jakie zezwalają na odróżnienie produktu. Upraszczają one funkcjonowanie nie jedynie firmom, ale w szczególności konsumentom. Pozwalają na kształtowanie wizerunku i utrwalanie swojej pozycji na rynku – więcej dowiesz się na legalnybiznes.pl.

Toteż tak kluczowe będzie, by taki symbol był prawnie monitorowany – tak by nie być narażonym na różne nieuczciwe praktyki. Należy jednak mieć na uwadze, iż procedura rejestracji może trochę potrwać. W pewnych wypadkach może wydłużać się także do kilkunastu miesięcy.

Pierwszym krokiem będzie zdobycie rzetelnej i fachowej wiedzy odnośnie opisywanego procesu. Potem nastąpić winno samo przygotowanie motywu. Winien on być aż tak atrakcyjny, aby przyciągać oko konsumenta a także zapadać mu w pamięć na trwałe. Potem należy przygotować indeks produktów bądź usług, których będzie on dotykał. W następnym etapie należy sprawdzić, czy występuje sposobność jego zgłoszenia – czy nikt już się nim nie posługuje.

Potem spisuje się formularz a także opłaca się obowiązkową cenę. Sama rejestracja znaku towarowego może się odbyć poprzez osobiste złożenie formularza – bądź również z zastosowaniem Internetu. Da się również wysłać formularz listownie. Potem po upływie odpowiedniego czasu, znak towarowy zostaje ogłoszony.

Jednakże nie znaczy to, iż decyzja została wiążąca – do takiego momentu może zejść jeszcze paręnaście miesięcy. Widać zatem, iż procedura zgłaszania nie należy do szybkich.

Aby przejrzeć kolejny ciekawy ważny wpis na wybrany temat, kliknij w widoczny link — tam będzie sporo ciekawostek.

Jeżeli jednak zaistniały pewne kłopoty, warto zaczerpnąć informacji od od najbliższego rzecznika patentowego.