Jeżeli myślisz o ciekawej i eleganckiej aranżacji kuchni, możesz ważyć się na szklane wykończenie między szafkami

przez | 5 listopada 2022
Oryginalny design kuchni ma duże znaczenie dla kobiet, które pragną nie tylko dobrze się czuć w tym pomieszczeniu, ale też móc chwalić się jego nieszablonowym charakterem. W ostatnich latach w aranżacji kuchni pojawiły się interesujące pomysły, które bazują na szklanych elementach. Szybko zyskały one popularność.

Jeżeli płytki zdają się zbyt proste

lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
Większość polskich kuchni jest udekorowana płytkami, jakie wypełniają przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi. Produkowane są one w modnych wzorach i mogą doprawdy ładnie przyozdobić kuchnię. Jednakże to rozwiązanie w ostatnim czasie poważnie utraciło na zainteresowaniu i coraz częściej bywa zastępowane przez różne materiały. Wiele pań domu doszło do wniosku, że płytki glazurnicze są zbyt proste, a po kilku latach tracą swój świeży wygląd. Z powodzeniem poszukiwano materiału, który przejąłby rolę okładziny kuchennych ścian. Wykazano, że doskonale w tej roli spisuje się szkło.

Szkło w kuchni prezentuje się doprawdy imponująco

Tafle szkła montowane na ścianach kuchni i zapełniające przestrzeń między szafkami i półkami wyglądają bardzo szykownie. Nabywcy mają możliwość dokonać wyboru między wieloma rodzajami szkła, które w dodatku jest dostępne w wielu barwach. Można poważyć się na szkło rodzaju float albo tafle szkła hartowanego, które okazuje się bardzo solidne i odporne na wszelkie uszkodzenia. Bardzo popularne jest szkło lacobel, czyli szkło pokryte lakierem. Jest ono dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, od delikatnych pasteli po zdecydowane i wyraziste kolory. Szeroki katalog szkła

lacobel

Autor: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl

powoduje, że można fantazyjnie projektować swoją przestrzeń kuchenną. Kiedy marzy się o czymś pełnym polotu, można zamówić na szkle druk, który stanie się wielką ozdobą pomieszczenia.

To świetnie, że chcesz uzyskać więcej danych na to zagadnienie. Wówczas przejdź do witryny (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-120×200-c-1_7_12.html), a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na wiele tematów.

Dlaczego warto ważyć się na szkło w kuchni?

Z pewnością sporo osób zadaje sobie pytanie, czy szkło w kuchni jest pomysłem oraz dobrze pomyślanym. Wychodzi na to, że jak najbardziej, bo nowoczesne szkło jest wyjątkowo wytrzymałe oraz solidne, przez długie lata zachowuje piękną postać, a jego lśniąca powierzchnia powoduje, że mała kuchnia zyska optycznie na powierzchni. Żeby jednakże cieszyć się urodą szklanego wykończenia, warto zadbać o staranny montaż i wypełnienie szpar, w których szkło dotyka ściany, gdyż w innym wypadku dostanie się tam kurz.