Płytki ceramiczne do łazienki i nie tylko

przez | 14 lutego 2023
mozaika

Autor: reebs’
Źródło: http://www.flickr.com/

Łazienka to pomieszczenie, gdzie spędza się wiele czasu w ciągu dnia.

Wykonuje się w niej właściwie wszystkie czynności należące do codziennej higieny. Niezależnie od tego, czy posiada się niewielkie wnętrze czy salon kąpielowy, w którym jestluksusowa wanna oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to miejsce niezwykle ważne. Istotne jest więc, by było urządzone w sposób estetyczny, bezpieczny i podporządkowany indywidualnym gustom dotyczącym stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) czy doboru kolorów. Jednym z najważniejszych materiałów składających się na styl łazienki są płytki ceramiczne. Płytki łazienkowe wykorzystywane są zarówno jako posadzki, jak i pokrywają ściany. W każdym z tych dwóch przypadków celem jest uniknięcie wilgoci ścian i podłoża, czym mogłoby grozić zastosowanie typowych dla innych wnętrz środków.Jak kłaść kafelki w łazience?

Sposób kładzenia płytek zależy od kilku elementów, między innymi od wymiarów oraz kształtu wnętrza, jak również od typu płytek. Dwie podstawowe metody to układanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o kształtach równych, natomiast drugi – w tych nieregularnych. Trzeba pamiętać o poprawnym i skrupulatnym zmierzeniu pomieszczenia. Sam proces nie sprawia wielkich trudności. W przypadku niestandardowych rodzajów kafelków, do których należy mozaika szklana, zmienia się również sposób kładzenia, choć nieznacznie. Do niezbędnych narzędzi należą klej, fuga, przecinarka do płytek, krzyżyki dystansowe oraz szpachelka.Rodzaje kafelków

Występuje bardzo szeroki wybór zarówno fabryk produkujących kafelki, jak i samych ich typów. Sporą popularnością|Rosnącym powodzeniem cieszą się płytki typu Vives Mugat, występujące w kilku kolorach. Cechą charakterystyczną dla tego wyrobu jest jego połysk. Najczęściej stosowane są w kolorze białym (Blanco). Oferowane są także wyroby wielu zagranicznych producentów, które również stają się coraz bardziej popularne. Należy do nich między innymi producent szerokiego wyboru wyrobów ceramicznych i nie tylko, działająca we Włoszech firma Novabell. Dostępnych jest także wiele produktów rodzimych firm.