Chcesz mieć salon z kominkiem? sprawdź w jaki sposób go nowocześnieurządzić.

przez | 13 lutego 2023
Pomimo, że kwestia ogrzewania mieszkania została uproszczona całkowicie, ciągle modne są kominki w pokoju gościnnym. Nie stanowią już one dawnej funkcji grzania powietrza, są raczej ozdobnikiem,poprawiającym estetykę pomieszczenia. Jeśli tylko istnieje możliwość żeby dać kominek w salonie, niezależnie od rodzaju zastosowanego ogrzewania, ludzie w wielu przypadkach decydują się na takie rozwiązanie.

Salon z kominkiem

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Salon z kominkiem tworzy przecież niepowtarzalny klimat. Musimy pamiętać, że jest wiele rodzajów kominków. Znajdziemy wśród nich kominki tradycyjne, a także na prąd, nie emitujące ciepła ale imitujące ogień, który ma stworzyć odpowiednią atmosferę. Spośród „prawdziwych” kominków możemy także odnaleźć kominki mające różne kształty i z różnych tworzyw. Jeśli zależy nam na domowym, małomiasteczkowym klimacie jak z górskiej chaty warto poszukać kominek obudowany kamieniem lub cegłówkami. Kojarzy nam się z ogniskiem dającym ciepło w zimne wieczory. Dowiedz się więcej: lovingit.pl/blog/zachwycajaca-aranzacja-domu-z-kominkiem-duzym-tarasem-i-boska-garderoba-oraz-wieloma-innymi/

Co zaś zrobić, jeśli mamy aranżację w stylu bardziej nowoczesnym? Powinniśmy wybrać kominek ujmujący prostotą, ale elegancki sposób. Kolejna interesującą kwestią jest miejsce jego ustawienia. Na pewno powinien być on dobrze widoczny, wybudowany w miarę możliwości w centralnym miejscu. Powinniśmy jednak pamiętać by było to miejsce w którym mamy możliwość wygodnie siąść i się ogrzać. Powinien być to fajny kącik by przytulić się, spędzić czas z rodziną i powspominać wakacyjny czas.

Salon z kominkiem

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, ważnym przedmiotem w naszym dużym pokoju jest zwykle kino domowe. Możemy go ustawić na meblach, bądź zawiesić na ścianie. Należy jednak pamiętać, że nie powinien on być usytuowany w małej odległości od kominka – da to przytłaczający efekt, a ponadto telewizora nie trzeba dawać przy kominku, który jest źródłem ciepła, choćby ze względów bezpieczeństwa.

Nasze kolejne wpisy są tak samo interesujące, co ten. Więc najedź na link tutaj (https://ubierzekipe.pl/17-buty-robocze) i przeglądaj skrupulatne posty. Zapraszamy!

Więcej interesujących porad – strona internetowa