Archiwa tagu: PIT

PIT

Pamiętaj o zobowiązaniach wobec Urzędu Skarbowego czy ZUS-u, płać oraz deklaruj dokumenty w wyznaczonym terminie

Każdy z nas powinien być świadom, jakie obowiązki ma względem określonych instytucji. Pozwala to uniknąć opóźnień przy składaniu potrzebnych papierów i uiszczaniu stosownych opłat. Czasami jednakże natłok różnych spraw może powodować, że gubimy się w ich gąszczu i mylimy. Pomyślnie zawsze mamy szansę skonsultować się z pracownikami biura księgowego albo szukać potrzebnych informacji w internecie.

W jaki sposób można szybko i we właściwy sposób wypełnić PIT

Wbrew obiegowej opinii, PIT można w dzisiejszych czasach rozliczyć w szybki i nieskomplikowany sposób. By jednak udało się to z powodzeniem i bez potrzeby wprowadzenia późniejszej korekty, najkorzystniej się na to przygotować z przynajmniej minimalnym wyprzedzeniem. Przyspieszy to chociażby zapoznanie się z polami koniecznymi do wypełnienia w druku oraz regułami dot. ulg podatkowych.

Co to jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Znajdują się na nim nasze dochody za zeszły rok. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit oraz przesyłamy do właściwego urzędu skarbowego.
Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nie da nam? Niestety zdarza się też i tak.

Czy rozliczenie deklaracji podatkowych musi być problematycznym zajęciem?

Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że wielu Polaków jest zdania, że coroczne rozliczanie podatków jest wyjątkowo czasochłonnym zajęciem. Co za tym idzie, nie ma w tym nic zaskakującego, że tak wielu podatników woli korzystać ze współczesnych sposobów wyliczania podatku, chociażby za pomocą wirtualnej przestrzeni.
Błyskawiczne rozliczenie PIT online jest jak najbardziej możliwe, także dla osób całkowicie niezorientowanych w omawianym temacie.