Jak umeblować pokój młodzieżowy dla dziewczęcia?

przez | 1 stycznia 2023
Gdy nasze dziecko dorasta, wypatrujemy nowych rozwiązań aranżacyjnych, by ulubiony pokój naszej latorośli był w stanie sprostać jej oczekiwaniom.
Z dziewczynkami rzecz jest o tyle trudna, iż dla nich (jak też odwiedzających je koleżanek) liczy się głównie piękny oraz porywający wygląd pomieszczenia.

Ergonomiczność w oczach dziecka schodzi na drugi plan, ale od tego ma rodziców, byśmy potrafili połączyć przyjemne z praktycznym. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie użycie wielofunkcyjnych mebli, które nie tylko są funkcjonalne, ale też piękne.
atmosfera

Większość dziewczyn uwielbia zabarwienia fioletu i różu. Przyzwyczailiśmy je do owego od najmłodszych lat, więc nie ma się co zdumiewać tym upodobaniom. Nasza propozycja aranżacyjna to utrzymane w dziewczęcym, fioletowym odcieniu wnętrze. Kiedy pokój jest stosunkowo niewielki, możemy zaoszczędzić powierzchnię umieszczając w nim łóżko piętrowe. Pomysł jest o tyle niekonwencjonalny, jeśli łóżko to znajdować będzie się na wierzchu komody na ubrania. Solidne mocowanie i dołączona drabinka spowodują, że będzie to idealny zakątek na wieczorne lampka nocna z kryształkami rozmyślania oraz pisanie dziennika. W rogu pokoju, najlepiej pod oknem, ulokuj niewielkie, narożne biurko. Dzięki swemu układowi doskonale spożytkuje ów kawałek przestrzeni, dając do dyrektywy sporo miejsca na podręczniki, kajety, bądź komputer. Należyte oświetlenie biureczka sprawi, że latorośl nie będzie tracić wzroku ślęcząc całymi wieczorami przy lampce.

Nieopodal biurka zmieści się następna, nieduża komódka, a na niej lekki regał. Komfort oraz ergonomiczność. Sako pufy także idealnie wpasują się do młodzieżowego wnętrza.