Wymieniasz odkurzacz? Odkurzacz wodny jest szczególnie godny uwagi

przez | 29 listopada 2022
Jeżeli twój odkurzacz zaczyna odmawiać posłuszeństwa i zastanawiasz się nad zakupem nowego urządzenia, musisz mieć na względzie odkurzacze wodne. Działają na takiej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają dodatkowo niejeden pozytyw, którego nie sposób im odmówić.

odkurzacz

Autor: decor8 holly
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko jest to znakomity sprzęt dla alergików, których liczba z każdym rokiem rośnie. Roztocze uczulają wyjątkowo często, odkurzacz wodny natomiast pozwala je w prosty sposób wyeliminować, ponieważ dzięki zbiornikowi na wodę nie pozwala na ich zadomowienie. Pojemnik na wodę jest również bardziej higieniczny, gdyż wystarczy jedynie ją wylać po zakończonym odkurzaniu, a nie bawić się z workiem, z którego często wydostaje się kurz. Oprócz tego do pojemnika z wodą można wlać ulubionych olejków zapachowych, jakie podczas sprzątania zaczną unosić się po całym domu. Jeśli wybierzesz model z nawilżaczem powietrza, powietrze będzie tylko pachnieć, ale także być świeże i oczyszczone, co jest szczególnie istotne dla ludzi borykających się z we wspomnianymi uczuleniami czy chorobami układu oddechowego. Odkurzacz z filtrem wodnym nigdy się nie zapcha i można wykorzystać go również do wielu innych zadań, na przykład do zebrania wody, jaka przypadkiem nam się rozlała. Dobrze jest od razu zakupić odkurzacz piorący, dzięki którym można wyprać wszystkie dywany i umyć podłogę. Sprawdzą się w każdym domu, w którym są małe dzieci, plamy na dywanach zaś to codzienność – odkurzacze. Trzeba jednak mieć na względzie, że odkurzacze wodne są odrobinę cięższe, niż normalne urządzenia, dlatego w domach ze schodami można mieć trudność z zaniesieniem ich na górę. Lepiej jest nalać wody dopiero na piętrze. To znacznie obniży jego wagę toteż kłopot będzie rozwiązany.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na zakup odkurzacza wodnego, sprawdź kilka modeli i wybierz sprzęt, jaki realizuje twoje wymagania – kliknij ty. Jeżeli liczysz na tańsze zakupy, kup odkurzacz przez Internet, ponieważ zakupy w sklepach internetowych są najczęściej znacznie mniej kosztowne. Sprzęt tak samo jak w tradycyjnych sklepach otrzymuje gwarancję, dlatego nie musisz się obawiać, iż usterki będziesz zmuszony naprawiać na własny koszt. W razie jakiejkolwiek awarii masz gwarancję fachowego serwisu, ale decydując się na sprawdzone urządzenie nie powinieneś spotkać się z nieoczekiwanymi niespodziankami.