Jak gustownie obmyślić wnętrze, aby wyglądało nowocześnie?

przez | 15 lutego 2023
W branży dekoratorskiej ostatnimi dekadami dużo uległo przeobrażeniom. Dom ma być nie tylko miejscem odpoczynku. Gustownie zaprojektowane wnętrze ma za cel poprawiać ponure nastroje domowników i powodować, że każdy gość będzie czuł się w takiej przestrzeni nawet swobodniej niż u siebie w domu.

salon w nowoczesnym stylu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Starodawne meble z błyszczącą politurą stoją już tylko w pokojach osób, które są ściśle związane z tradycją, a więc na pewno w domach naszych babć. A współczesne panie dziwią się, jak można tak ordynarne meble ustawić w przedpokoju oraz równocześnie nie pamiętają, że w czasach ich niemowlęctwa tylko takie towary były osiągalne na rynku.

Z kolei młode dziewczyny, które otrzymują gotówkę od swoich rodziców, dekorują przestrzenie swoich mieszkań na współczesną modłę. Wybierają meble marki Vondom, czym trochę zaskakują bardziej zaskorupiałych członków własnej familii lub znajomych. Jednak do nowoczesnego mieszkania w centrum miasta stołecznego nie będą pasować inne meble, takie jak te – . W takich miejscach liczy się klasa rodem z Paryża, a samo mieszkanie ma prezentować się jak z żurnala.

Wysokogatunkowe meble Vondom charakteryzują się bardzo geometryczną formą i jednolitymi, czasami nieco odblaskowymi odcieniami. A niektórzy twierdzą, że jeśli istnieje życie poza ziemskim globem, to kosmici używają takich właśnie elementów wyposażenia. Wystarczy zerknąć na fotografie umieszczone w na stronach internetowych, aby uzmysłowić sobie, jak futurystyczne formy mogą one przybierać. Takie meble można postawić nie tylko w prywatnym mieszkaniu. Część z nich jest wytwarzana specjalnie z myślą o panach domu, którzy chcą ustawić je w ogrodach. Będą to zatem długie szezlongi, solidne stoły i stoły, których kształt i rozmiar zrobią pozytywne lub negatywne wrażenie na gościach.

Marka Vondom proponuje jednakże nie tylko meble. Do urządzenia wnętrza konieczne bywają także inne elementy. Każdemu domowi (polecamy szklane gniazdka) przyda się krzyna luksusu i europejskiej elegancji. Aby trochę unowocześnić i odświeżyć wnętrze wystarczy kupić np. w internecie designerską donicę z odciśniętą podobizną twarzy na rewersie. A kto nie ma zwyczaju hodować roślinności w pod własnym dachem, zakupi dla siebie śliczną lampę, którą postawi na podłodze lub na biurku. A jeśli sami nie mamy ochoty na tak nietradycyjne akcesoria, to możemy je sprezentować naszym znajomym, którzy doceniają takie designerskie cacka.