Podstawowe informacje o komodach, o czym należy pamiętać przy zakupie tego mebla.

przez | 15 lutego 2023
Pośród wielu praktycznych, a rzadziej obecnie stosowanych mebli w naszych domach i mieszkaniach można wyróżnić komody. Meble te od około trzystu lat są znane, bo z tamtego okresu pochodzą pierwsze znane egzemplarze. Popularność ich zaczęła się przede wszystkim dlatego, że mają dużo szuflad, a co by nie powiedzieć, to akurat one są niezwykle praktyczne i wygodne.

Zresztą nazwa komoda wywodzi się z języka francuskiego i będzie właśnie oznaczać wygodę, zupełnie zrozumiałe więc jest że te meble cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Najbardziej stylowe egzemplarze, dla najbogatszych szlachciców i na królewskie dwory, zrobione były z najlepszych gatunków drewna, dodatkowo z bardzo dużą ilością najróżniejszych zdobień – czytaj więcej na więcej na na na . Z czasem popularność komód gwałtownie wzrastała, zwykli ludzie również zaczęli dostrzegać ich potencjał. Oczywiście robiono je z całkowicie innych materiałów, przeważnie to były to najzwyklejsze, lekko obrobione deski, bez żadnych zdobień. Lecz miały zawsze dużo szuflad i dzięki temu doskonale pełniły swoje zadania.

komoda

Autor: ArtDecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl

Aktualnie komody produkuje się z różnych materiałów. Nadal popularnością się cieszy tradycyjne drzewo, meble z niego wykonane nie tylko będą praktyczne lecz również ładne. No i wreszcie trwałe, bo dobrze wykonana komoda olcha bez najmniejszych problemów powinien wytrzymać dużo lat intensywnego użytkowania. Innym materiałem do wytwarzania komód są płyty wiórowe. Obecnie duża część mebli (zobacz stylowa witryna) jest robiona właśnie z tego typu płyt, w przypadku komód także się dobrze sprawdzają – poznaj produkty Topeshop s.c.. Plusem płyt będzie to, że znacznie prościej się z nich produkuje meble, więc najzwyczajniej będą one mniej kosztować.

Kupując komodę do swojego domu przede wszystkim należy zastanowić się, do jakich celów będzie ona używana, to znaczy co będzie się w niej trzymało. Jeśli jedynie jakieś niewielkie drobiazgi czy bieliznę to bez żadnego problemu wystarczą cztery szuflady, jeśli jednak ktoś chciałby mieć w niej również schowaną pościel czy ręczniki, to i komoda 6 szuflad będzie mała. Spore znaczenie ma także wielkość, komody oferowane są w różnych rozmiarach dzięki czemu można je będzie dopasować do swojego pokoju.