W jaki sposób stylowo zaaranżować salon?

przez | 2 lutego 2023
Salon jest jednym z zasadniczych miejsc w każdym domu – spełnia on nie wyłącznie funkcję reprezentacyjną, lecz również stanowi przestrzeń, w której cała rodzina może wspólnie spędzić czas. Co zrobić, aby nadać temu wnętrzu wyjątkowego stylu?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Meble i dodatki
Na to jak widziane jest wnętrze wpływają w ogromnym stopniu meble. To właśnie one nadają całemu pomieszczeniu konkretnego charakteru. Modele o prostej formie oraz w kontrastowych kolorach to cechy stylu nowoczesnego, jaki podoba się wielu osobom. Jeżeli jednakże przepadamy za klasycznymi rozwiązaniami, na pewno do gustu przypadną nam tradycyjne komody oraz regały. Dobrze zatroszczyć się, aby w miarę możliwości poszczególne elementy wystroju były spójne, w przeciwnym wypadku całość sprawi wrażenie nieporządku i nie będzie prezentowała się elegancko. Należy pamiętać też o odpowiednich dodatkach, które wbrew pozorom wiele mogą zmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, interesująca lampa lub obrazy na ścianach to idealne dopełnienie mebli – należy wyłącznie zdecydować się na dodatki, które będą się z nimi dobrze komponowały. Intensywny kolorystycznie akcent to sposób na ożywienie całego wnętrza, a miłego charakteru nadać mu mogą zasłony lub projektant wnetrz katowice poduchy na wygodnej kanapie – wszystko to kusi do wypoczynku i spędzenia czasu w przyjemnym gronie rodziny czy zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Rozpalony ogień i bijące od niego ciepło może być przepiękną ozdobą każdego salonu – wystarczy wyłącznie zdecydować się na właściwy kominek, jaki dopełni cały wystrój. W bloku mieszkalnym trudno będzie zbudować tradycyjne palenisko, ale jest na to rozwiązanie, czyli biokominki – paliwo do biokominka. Nie wytwarzają one dymu czy popiołu i chociaż emitują niedużo ciepła będą świetną ozdobą eleganckiego wnętrza. Paliwo do biokominka jest w postaci płynu bądź żelu. Sporą zaletą niniejszego rozwiązania jest fakt, iż tego rodzaju dodatki można wybrać w jednym z wielu modeli, a więc z oprawą zrobioną ze stali nierdzewnej albo szkła – wówczas można ogień podziwiać z każdej strony. W sklepach w sprzedaży są nawet mobilne kominki, które można swobodnie przestawiać. Aby spełniały on swe zadanie, należy zadbać o to, by paliwo do biokominka było wysokiej jakości oraz z właściwym atestem. Produkty podejrzanie tanie mogą być niebezpieczne w użyciu i wydzielać niemiły zapach po podpaleniu.