Kilka pomysłów, w jaki sposób zaaranżować kuchnię w wiekowym domu mieszkalnym położonym na wsi

przez | 9 lutego 2023
Aby mieszkać w stuletnim mieszkaniu, należy wpierw ten dom pojąć. Powyższe sformułowanie brzmi w miarę filozoficznie, ale naprawdę łatwo je dopasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary dom, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących nad sosnową powałą, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć kołatanie niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, można byłoby twierdzić, że nie jest to mieszkanie dla niewiast o wybujałej wyobraźni i starganych nerwach. Tak czy inaczej taki dom posiada jednak kilka zalet i stanowi spore wyzwanie, tym razem dla pań o duszy artysty.Przyjrzyjmy z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wypada aranżować w nazbyt współczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wyciosane z drewna bukowego, a nie z podatnej na uszkodzenia sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt może oddać ducha takiego budynku. Na samym tworzywie jednak poprzestać nie wypada i co więcej, należy zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie zaaranżowane wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą charakterystyczną staje się w tym przypadku zaaranżowanie wnętrza na dawną modłę. W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym próchniejących gratów. Wszelkie sprzęty bywają jak najbardziej prosto z salonu (baterie kuchenne marki Oras), ale wyprodukowane tak, żeby wyglądały jak te sprzed stuleci (podgrzewacze pojemnościowe).

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (https://www.hotel-garden.pl/wesela) danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Rozpoznawczym kolorem jest biel, która ślicznie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Niemal tak samo może wyglądać salon. Taki pokój vintage również będzie naśladował swoim wyglądem starodawne pomieszczenia. W jednym z katów można śmiało postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze komponował z innymi elementami dekoracji, bo przecież biel jest uniwersalnym odcieniem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage charakteryzuje się też niestandardowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens bardzo podobny do tego, jaki podziwialiśmy w szlacheckim dworze lub u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i postawionymi w pobliżu wielkimi skrzyniami.