Relaks, zdrowie i najprzyjemniejsze samopoczucie. Jak to osiągnąć? Możesz zdobyć ten efekt w swoim domu?

przez | 14 lutego 2023
Własne spa? Dlaczego nie? Od lat domowe spa cieszy się bardziej znacznym powodzeniem. Nie musimy już nadmiernie się wytracać, aby skorzystać z tej miłej usługi. W dawnych czasach to było domena ośrodków zdrowia czy salonów kosmetycznych, w dzisiejszych czasach w domowym zaciszu zrobimy najbardziej komfortowe zabiegi dla ciała i ducha. Czasem wystarcza przecież kąpiel w gorącej wannie, w której woda i dodatek właściwych olejków do kąpieli to już w zasadzie minimum, aby poczuć się najlepiej. Można i więcej?

wygodna łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie możemy spróbować więcej, czyli skorzystać z nowatorskiego rozwiązania, którym jest wanna z hydromasażem. To rzeczywiście bardziej kosztowne rozwiązanie, ale faktycznie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Można podzielić to pod kątem rodzaju masażu: z masażem wodnym, z masażem powietrznym i mieszane, czyli z masażem wodno-powietrznym.

Rozpocznijmy od masażu wodnego, czyli hydromasażu. Dysze są umieszczone na ściankach wanny z hydromasażem, na dnie wanny (w miejscu gdzie trzymamy stopy), a również na jej oparciu. Tego typu rozmieszczenie pozwala na masaż kręgosłupa, ramion i stóp. Zasada działania mówi nam, iż z dysz wypływa woda, która jest w obiegu zamkniętym. Kierunek czy siłę przepływu wody raczej możemy regulować. Niektóre modele wanien posiadają także dodatkowy system, który tworzy ultradźwięki, dla zwielokrotnienia efektu masażu.

Masaż powietrzny (tak zwany perełkowy). Dysze znajdują się na dnie wanny, natomiast wydostaje się z nich czyste powietrze. Bardziej interesujący jest masaż wodno-powietrzny. W tym wypadku mieszany jest masaż wodny i perełkowy, działanie dzięki temu jest znaczniej skuteczne. Tego typu wanna pozwala na prace w systemie masaż powietrzny i masaż wodny, co zapewnia masaż mieszany. Ten masaż łączony gwarantuje rozluźnienie mięśni i poprawia ukrwienie na pewno szybciej niż gdy korzystamy z masażu wodnego.

To zdecydowanie wspaniała wiadomość dla każdej osoby, która planowała własne spa. Masaż we własnym domu jest rzeczywiście osiągalny i to najwyższej jakości. Należy zainwestować w odpowiednią dla naszych wymagań wannę z hydromasażem i już zawsze cieszyć się z dobrodziejstw, jakie gwarantuje ta forma relaksu. Czy jest coś bowiem bardziej przyjemnego niż najlepszy masaż, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy?