Jaki żyrandol wybrać do niewielkiego pokoju?

przez | 26 stycznia 2023
Aranżując pokój, nie można zapomnieć o właściwym oświetleniu. Dobrze będzie, jeśli oświetlenie dopasujemy do ogólnego stylu salonu.
Żeby otrzymać oczekiwany rezultat, należy do pokoju dobrać odpowiedni żyrandol.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Obecnie żyrandole moglibyśmy kupić w rozmaitym stylu. Błędem jest nabywanie żyrandola przed umeblowaniem pokoju. Później okaże się, że mogliśmy lepiej go dobrać, jednak na jakąś zmianę żałujemy już pieniędzy. Trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem żyrandola oraz nie spieszyć się z wyborem. Niezłym rozwiązaniem są żyrandole chwilowe. Tego typu żyrandolami mogą być papierowe kule. Przez swą niewielką cenę cieszą się dużą popularnością. Jeżeli lubisz minimalizm, to wcale nie musisz wieszać ich jedynie na chwilę. Przeważnie nabywamy inny żyrandol do każdego pokoju. Takie same lampy w każdym pomieszczeniu mogą być nużące. Zadbać należy, żeby różniły się od siebie przynajmniej małymi detalami. Jednak musimy pamiętać, że lampa pasująca do pokoju, może nie nadawać się do kuchni.
Kuchnia jest szczególnym miejscem. Panuje tam często wyższa temperatura dla przykładu podczas pieczenia. Żyrandol w jadalni powinien być praktyczny. Nie trzeba do takiego pomieszczenia kupować żyrandoli z surowców prostych do zniszczenia. Niepraktyczny okaże się także żyrandol z mnóstwa malutkich kryształków. Lepiej będzie kupić coś łatwego do czyszczenia oraz utrzymania. Będą sprawdzać się dobrze żyrandole plastikowe lub z masy przypominającej ceramikę. Jeśli w Twym mieszkaniu salon połączony jest z jadalnią, to powinnaś wybrać coś efektownego. Nie musi to być jedna lampa.

Możemy wybrać większy rozmiarowo żyrandol z paroma żarówkami. Jeżeli salon jest nieduży, to nie należy go przeciążać żyrandolem okazałym, ponieważ optycznie jeszcze bardziej zmniejszysz pokój.