Jakie elementy szaf wnękowych możemy wybrać samodzielnie?

przez | 14 stycznia 2023
Jeśli mamy stosunkowo małe mieszkanie albo zwyczajnie chcemy uzyskać nieco więcej miejsca, znakomitym pomysłem byłoby zamówienie zrobienia mebli na wymiar.

lofty

Autor: Franke
Źródło: Franke
Mogą to być dla przykładu szafy, jakie wypełniłyby obecne w domu wnęki.
Tego typu szafy wnękowe powinny być dopasowane kolorystycznie do będących już w domu mebli. Należy wiedzieć, że szafy wnękowe dają ogromne możliwości zaaranżowania nawet bardzo niewygodnych do zagospodarowania miejsc, np. pod schodami czy skosami lub w rogach pokojów. Należałoby wiedzieć, że można zamówić je w stylu minimalistycznym albo futurystycznym. Chodziłoby o to, aby ich forma prawidłowo nawiązywała do aranżacji domu. Ponadto mamy też ogromny wpływ na wewnętrzną konstrukcję tego typu szafy, ponieważ to my decydujemy o ilości półek, wieszaków czy szufladek. Ogranicza nas jedynie ilość dostępnego miejsca. Korzystnym pomysłem byłoby umieszczenie półki na rzadko używane ubrania. Mogłaby ona znajdować się tuż pod sufitem. Otrzymalibyśmy wtedy dużo przestrzeni na codzienną odzież w bardziej wygodnych miejscach.
Fronty takich szaf mogą być wykończone aluminiowymi albo stalowymi profilami. Ich układ i kolor również może być dostosowany do samych frontów. Mamy też okazję wybrać drzwi przesuwne, rozkładane lub tradycyjne, czyli uchylne.

Jeśli interesują Cię tego typu szafy wnękowe Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz doskonałą firmę, która z chęcią zajęłaby się wykonaniem takiego projektu. Wiedz, że decydując się na takie rozwiązanie, wybierasz jednocześnie najlepszą jakość, której na darmo oczekiwać po meblach oferowanych w typowych sklepach meblowych.