Całkowita jedność między organizmem, duchem oraz umysłem wydaje się być osiągalna — nawet w obecnych nerwowych czasach

przez | 25 stycznia 2022
W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy człowiek zna to motto. Trzeba jednak być świadomym tego, że umysł jest tutaj trzecim, ale nie najmniej ważnym ogniwem.
By osiągnąć w życiu spokój i harmonię, powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby na linii ciało — duch — umysł nie było jakichkolwiek spięć.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie wellness zostało wymyślone przez amerykańskiego doktora Halberta Dunn’a w 1959 roku. Jest używane ono do chwili obecnej. Słowo to w obecnych czasach dosyć często wykorzystywane jest przez salony SPA i przez to większość osób sądzi, że są one wyrazami bliskoznacznymi. Uzyskanie wewnętrznej równowagi jest powiązane z pogodnym samopoczuciem. Wpływa na to pozytywne podejście do życia, właściwa dieta, ale również różne ćwiczenia.

Czy pragniesz głębiej przeanalizować omawiany na tej stronie temat? Jeśli tak, bez obaw kliknij tu, by zobaczyć więcej na tej stronie (https://www.lampy24.net/).

Istotny wydaje się być także sport. Uprawianie wybranej dyscypliny pobudza nasze ciało i powoduje, że pojawia się w nim hormon szczęścia — endorfiny. Wiele dużych firm zaczyna w dzisiejszych czasach dostrzegać potencjał, który tkwi w zadowolonym pracowniku. Jest on efektywniejszy i chętniej chce realizować nowe projekty. Rzadziej także popada w depresję czy spory z innymi. Zatem firmy troszczą się współcześnie nie wyłącznie o zdrowe ciało swych pracowników, zapewniając im pakiety do dobrych przychodni, ale również o ich ducha oraz umysł, kiedy zapewniają karnety do SPA czy na siłownie.

Mogą być to również imprezy integracyjne, wspólne wyjazdy na kajaki czy troska o to, aby w firmowej kuchni każdego dnia znajdowały się świeże owoce oraz zdrowe soki dla wszystkich pracowników.