Który telefon komórkowy wybrać dla nestora?

przez | 17 stycznia 2023
Nasi rodzice jak też dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, iż aparat telefoniczny służy do dialogów na odległość. Zwykle w domu był jeden telefon – wiszący albo stojący, w pełni analogowy bądź z miniaturowym wyświetlaczem oraz przenośną słuchawką.

Drink Mint Julep

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Świat się jednakże odmienił. Dzisiaj telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, funkcjonalne, podręczne komputery, które proponują setki nadzwyczajnych działań jak też zastosowań. Wzrost możliwości łączy się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi smartfona musimy się nauczyć, a nauka ta może być czasami bardzo mozolna.
Czym powinna się cechować współczesna komórka dla seniora? Możemy uznać, iż najistotniejszymi cechami będzie prostota obsługi, a więc ogromne przyciski, możliwy do czytania wyświetlacz oraz banalny interfejs. Do tego ważne mogą się okazać ponadprogramowe funkcje, takie jak: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatorka jak też trwałość całej konstrukcji. Możliwość sprawnego wybrania numeru, w przypadku gdy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada przesłanie priorytetowe.

Zaciekawiły Cię wiadomości zawarte w naszym tekście? Zapewne spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (http://www.magicplay.pl/?pl_wynajem,28). Nie czekaj zatem i wejdź do kolejnej strony.

Duże przyciski umożliwiają bezproblemowe odczytanie zamieszczonych na nich znaków. Warto rozważyć kupno telefonu wyposażonego w podświetlane przyciski.

Komórka dla seniora nie jest gadżetem więc raczej nie będzie służył do odtwarzania filmów a także zdjęć. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma tutaj znaczenia.

Ważniejszy jest jego kontrast a także stosowna kolorystyka (rekomendowane kolory to pomarańcz oraz żółć), dzięki której wyświetlane informacje będą bardziej czytelne. Wyświetlacz powinien umożliwiać (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego bądź dzwoniącego numeru. Może to być na przykład telefon klapka.