Współczesne rozwiązania ekologiczne dla Twojego domu

przez | 12 stycznia 2023
Powietrze-woda to pompa ciepła wyprowadzająca energię z atmosfery, pozwalająca na ogrzewanie pomieszczeń w niskotemperaturowym układzie hydrologicznym za pomocą na przykład nagrzewania podłogowego, klimakonwektorów, bądź do podgrzewania gorącej wody do użycia w gospodarstwie domowym. Tego rodzaju pompy ciepła mogą również klimatyzować mieszkania latem.

rekuperacja
Szybkość i niewysoki koszt zamontowania powodują, iż coraz to więcej nabywców decyduje się na wybór powietrznej pompy ciepła. Podgrzewacze gorącej wody do użytku gospodarstw domowych c.w.u. współdziałające z pompami ciepła, z kotłami gazowymi bądź z kolektorami mogą użytkować więcej niż jedno źródło gorąca. Gabaryt podgrzewacza dobierany zostaje na podstawie obliczonej siły układu przygotowania wody jak też liczby użytkowników.

Innym eko wyjściem będą kolektory słoneczne do instalacji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. W ofercie handlowej odkryjemy tak kolektory płaskie jak również próżniowe, jakie gwarantują ciepło wody użytkowej oraz odciążą centralne ogrzewanie. Wybierać należy kolektory słoneczne charakteryzujące się dokładnością wykonania, zwiększoną żywotnością oraz dużą sprawnością wytwarzania ciepła.

Innym wyborem są tak zwane moduły fotowoltaiczne. Wyrażenie fotowoltaika zawiera rozlicznego wariantu panele fotowoltaiczne a również ogniwa fotowoltaiczne, które przetwarzają światło słoneczne wprost na energię elektryczną. Moduły fotowoltaiczne znajdują szerokie zastosowanie jako źródła energii elektrycznej. Dlaczego? Po pierwsze promieniowanie słońca jest wszędzie dostępne, a więc i panele fotowoltaiczne mogą wszędzie produkować energie elektryczną. Prócz tego akumulatory fotowoltaiczne (Systemy Pasywne – fotowoltaika wrocław) wytwarzają energię elektryczną ekologicznie, nie zatruwając środowiska oraz bez hałasu.

Rekuperacja jest też możliwa dzięki gruntowym wymiennikom ciepła (w skrócie GWC). Gruntowe pompy ciepła stosują energię geotermalną zawartą w ziemi. Znajdują coraz liczniejsze użycie w energooszczędnych instalacjach wentylacyjnych gwarantujących znaczny odzysk ciepła. Zakopane na właściwej głębokości pod powierzchnią ziemi zapewniają przygotowawcze ogrzanie powietrza w zimie i ochłodzenie powietrza w lecie. Pozwala to znacznie poprawić mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

Kategoria: Bez kategorii