Jak uprościć malowanie – postaw na tematyczne szablony malarskie

przez | 5 października 2021
Przy malowaniu ścian ograniczamy się do jednej góra dwóch barw, więcej budzi raczej co najmniej rozkojarzenie. Bardziej kolorowe kojarzą się głównie z tapetami. Urozmaicenie pokoju zyskamy nie tylko przez gotowe w całości tapety.

malowanie ścian

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Specjalnie dla lubiących urozmaicać dotychczasowe kolory wnętrz jest taka opcja jak szablony do ścian. Wybierając szablony musimy dysponować stosownym zapleczem – czyli wymalowaną ścianą. To ona będzie stanowiła kolorystyczne tło. Czym jest ten szablon? To nic innego jak pokaźna, wymagająca wyrysowania naklejka, którą przytwierdza się trwale do ściany. W odróżnieniu od fototapety, która jest dziełem całościowym i niewiele w niej można zmienić, szablony malarskie wymagają własnego gustu artystycznego i dopasowania do warunków pomieszczenia (więcej: ). Odmienne naklejki zafundujemy sobie do kuchni, inne do holu, jeszcze inne do pokoiku dla dzieci. W modzie jest zwłaszcza ten ostatni kierunek – dzieciaki odczuwają większe emocje przebywając w oklejonym pomieszczeniu. Taki pokój z tapetami i naklejkami tworzy specyficzny mikroklimat pozwalający w bajkowy sposób bawić się przez kolejne godziny.

Szablony malarskie są dowolne: od pojedynczych naklejek, wizji krajobrazowych (drzewa, rośliny), po geometryczne figury (paski, okręgi, prostokąty). Są to zwykle urozmaicenia w jednym lub dwóch kolorach, więcej odcieni zwyczajnie biłoby po oczach.

malowane dekoracje

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Czyli inaczej niż u dzieci – tutaj można postawić na kilka mniejszych naklejek, na przykład ulubionych postaci z bajek. Na tle błękitnej lub fioletowej ściany naklejki będą prezentować się fantastycznie. By nie polegać na niepewnym guście artystycznym warto skorzystać z przygotowanych uprzednio szablonów naklejek, które proponuje nam wykończeniowiec. Tak samo z oklejaniem – klejenie zostawmy fachowcom, którym zrobią pomiar pokoju i nie zniweczą naszej wizji krzywym klejeniem.
Kwestie estetyki dla starszych i sposób przeżywania dla dzieci, to jeden aspekt. Drugi to ostateczna oszczędność finansowa.

Czy masz chęć dokładniej przeanalizować opisywany na tej stronie wątek? Jeśli tak, bez obaw kliknij tu, żeby zobaczyć więcej na tej witrynie (https://megaglass.com.pl/wazony-szklane,c120,pl.html)!

Decydując się na szablony do ścian, zauważmy, że większość pieniędzy… zdążyliśmy już wydać malując ściany. W zależności od rodzaju i skomplikowania naklejki ich koszt waha się od kilku do pięćdziesięciu złotych. W większych naklejkach cena przekracza sto złotych.