Jak uprościć malowanie – postaw na tematyczne szablony malarskie

przez | 9 grudnia 2022
Przy malowaniu ścian ograniczamy się do jednej góra dwóch barw, więcej budzi raczej co najmniej rozkojarzenie. Bardziej kolorowe kojarzą się głównie z tapetami. Urozmaicenie pokoju zyskamy nie tylko przez gotowe w całości tapety.

malowanie ścian

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Specjalnie dla lubiących urozmaicać dotychczasowe kolory wnętrz jest taka opcja jak szablony do ścian. Wybierając szablony musimy dysponować stosownym zapleczem – czyli wymalowaną ścianą. To ona będzie stanowiła kolorystyczne tło. Czym jest ten szablon? To nic innego jak pokaźna, wymagająca wyrysowania naklejka, którą przytwierdza się trwale do ściany. W odróżnieniu od fototapety, która jest dziełem całościowym i niewiele w niej można zmienić, szablony malarskie wymagają własnego gustu artystycznego i dopasowania do warunków pomieszczenia (więcej: ). Odmienne naklejki zafundujemy sobie do kuchni, inne do holu, jeszcze inne do pokoiku dla dzieci. W modzie jest zwłaszcza ten ostatni kierunek – dzieciaki odczuwają większe emocje przebywając w oklejonym pomieszczeniu. Taki pokój z tapetami i naklejkami tworzy specyficzny mikroklimat pozwalający w bajkowy sposób bawić się przez kolejne godziny.

Szablony malarskie są dowolne: od pojedynczych naklejek, wizji krajobrazowych (drzewa, rośliny), po geometryczne figury (paski, okręgi, prostokąty). Są to zwykle urozmaicenia w jednym lub dwóch kolorach, więcej odcieni zwyczajnie biłoby po oczach.

malowane dekoracje

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Czyli inaczej niż u dzieci – tutaj można postawić na kilka mniejszych naklejek, na przykład ulubionych postaci z bajek. Na tle błękitnej lub fioletowej ściany naklejki będą prezentować się fantastycznie. By nie polegać na niepewnym guście artystycznym warto skorzystać z przygotowanych uprzednio szablonów naklejek, które proponuje nam wykończeniowiec. Tak samo z oklejaniem – klejenie zostawmy fachowcom, którym zrobią pomiar pokoju i nie zniweczą naszej wizji krzywym klejeniem.
Kwestie estetyki dla starszych i sposób przeżywania dla dzieci, to jeden aspekt. Drugi to ostateczna oszczędność finansowa. Decydując się na szablony do ścian, zauważmy, że większość pieniędzy… zdążyliśmy już wydać malując ściany. W zależności od rodzaju i skomplikowania naklejki ich koszt waha się od kilku do pięćdziesięciu złotych. W większych naklejkach cena przekracza sto złotych.