Garnki i patelnie z żeliwa – walory oraz wady

przez | 8 grudnia 2022
Jeśli masz już za sobą czas fascynacji teflonowymi rondlami na aluminiowym szkielecie, czas na odwrót od tandety za stówkę i powrót do źródeł. Do żeliwnego świata.
Na teflonowej patelce pichcić może każdy.

Teflon są to wrota do krainy bylejakości a także wygodnictwa. O ile smażenie nie oznacza dla Ciebie tylko jajecznicy szykowanej w na szybko przed wyjściem do roboty, zamknij owe teflonowe wrota. Smażenie na żeliwnej patelni wymaga pewnej biegłości. Nie jest to wcale trudne, czego boi się mnóstwo osób. Lecz nie jest to także bezkrytycznie proste, trzeba potrafić zastosować jeden czy też drugi prosty trick, aby potrawy nie przywierały do dna rondli. Tyczy się to zwłaszcza patelni z żeliwa nie pokrywanego żadną dodatkową warstwą. Żeliwne patelnie z dodatkowymi warstwami są jeszcze prostsze w obsłudze. Jakaś doza kucharskiej pasji, za czym idą najczęściej kulinarne umiejętności, jest tutaj wymagana.
materiałów

Walory patelni żeliwnych to : wSPAniałe przewodnictwo ciepła, jakie równomiernie rozchodzi się po całej powierzchni rondeli. Patelnia żeliwna wolno się grzeje oraz powoli ostyga. To całkiem inna jakość smażenia niż w wypadku patelni aluminiowych, które nagrzewają się prędko oraz ostygają w tempie ekspresowym bezzwłocznie po zdjęciu z ognia. Uniwersalność – garnki i patelnie żeliwne idealnie nadają się na każdy rodzaj kuchenek: gazowe, indukcyjne.

Francuskie żeliwo Le Creuset to najbardziej cenione na świecie gary żeliwne z żeliwa emaliowanego. Garnki Le Creuset dostępne są w niesłychanie wielu barwach a także wielkościach.