Odwołany lot odszkodowanie – gdzie poszukiwać info o swoich prawach?

przez | 15 lutego 2023
Z usług lotniczych korzystamy coraz chętniej, gdyż ceny lotów są o wiele niższe niż kilka lat temu. Musimy być jednakże świadomi tego, iż ewentualne problemy jakie mogą się pojawić na lotnisku, mogą być dla nas powodem do domagania się odszkodowania. O jakich przypadkach mowa? Przede wszystkim o różnego rodzaju spóźnieniach, odwołaniu lotu, Zagubionych bagażach itd. Przypadki tego rodzaju wbrew pozorom nie są rzadkością, zatem warto wiedzieć, w jaki sposób się w takiej sytuacji zachować i czego oczekiwać od przewoźnika.

W momencie, kiedy pojawi się jedna z przedstawionych powyżej sytuacji pracownik linii lotniczych powinien poinformować zainteresowanych o przysługujących im prawach. Może się jednakże zdarzyć, iż tego nie uczyni, dlatego warto mieć świadomość tego, jakie prawa posiadamy. Co najistotniejsze, w momencie zgubienia albo zniszczenia przez lotnisko bagażu, należy przede wszystkim wypełnić stosowny druk i zgłosić reklamację. Konieczne jest także wycenienie poniesionej szkody.

lotnisko

Autor: Junpei Abe
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco inaczej wygląda sytuacja w kontekście opóźnionych lotów, braku wolnych miejsc na pokładzie lub lotów, które zostały anulowane. W przypadku opóźnienia przewoźnik winien zagwarantować posiłki jak i napoje, sposobność wykonania nieodpłatnego telefonu oraz nadania dalekopisu. Jeśli lot jest opóźniony o przynajmniej pięć godzin, pasażerowi posiadają prawo do otrzymania zwrotu kosztów biletu – skorzystaj z usług firmy SKY Legal.obsługa bhp warszawa – odwiedź serwis -Jeżeli opóźnienie wymaga wydłużenia pobytu o jeden lub kilka dni, operator powinien zagwarantować nocleg w hotelu jak i nieodpłatny transport na lotnisko. Odszkodowanie przysługuje natomiast w momencie, kiedy do celu pasażer dotrze z opóźnieniem wynoszącym przynajmniej trzy godziny.

W przypadku anulowania lotu przewoźnik musi oddać koszty biletu albo ewentualnie zaproponować inne połączenie. O ile alternatywne połączenie różni się wyraźnie od pierwotnego, pasażerowi też przysługuje odszkodowanie. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, warto przejrzeć wyniki wyszukiwania dla zapytania odwołany lot odszkodowanie. Dowiemy się dzięki temu m. in. tego, w jakiej wysokości dostać można odszkodowanie.