Jaką wannę kupić?

przez | 27 stycznia 2023
Wannę możemy wybierać spośród stalowych, żeliwnych, akrylowych i ze sztucznego marmuru. Wytwórcy oferują też modele o różnorodnych wymiarach a także kształtach.

Be Special Decor Silver

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Wanny Cersanit posiadają komfortowe siedziska, wyprofilowane wezgłowia, pozwalające wygodnie oprzeć głowę, wgłębienia na łokcie, przydatne w trakcie wstawania uchwyty jak też półeczki na kosmetyki jak też antypoślizgowe dno. Mnóstwo wanien wyposaża się w urządzenia do masażu wodnego i udogodnienia dla ludzi kalekich. Wybierając się po kupno nowej wanny, najczęściej zastanawiamy się, jaką wybrać, z jakiego rodzaju tworzywa ma być zrobiona. Przyjrzyjmy się więc, jaki charakter mają materiały, z jakich zbudowane są nasze „domowe baseny”.

Pragniesz poznać także inne podobne artykuły, jednak nie masz pewności, w którym miejscu je znaleźć? Bez nerwów – sprawdź więcej w tej ofercie (http://www.sklep.panko.pl/pl/c/pulapki-na-myszy-i-szczury/21).

W marketach budowlanych możemy napotkać różne typy wanien.

Żeliwne. Są trwałe oraz solidne. Nierzadko mają dekoracyjne nóżki w formie antycznych rzeźb – dlatego świetnie pasują do eleganckich łazienek. Negatywem żeliwnych jest ich ogromny ciężar, utrudniający dźwiganie do domu, a również mała rozmaitość barw i kształtów – zazwyczaj są białe oraz w kształcie prostokąta. Puste wanny będą zimne w dotyku – osoby niecierpliwe, jakie wchodzą do nie całkiem wypełnionej wanny nie będą odczuwały komfortu. Wanny ze stali. Są dostępne w wielu barwach, kształtach oraz wymiarach. Dzisiejsze emalie, którymi się je pokrywa, gwarantują odporność na zarysowania a także działanie domowych środków chemicznych. Czasem emalia bywa „antyprzyczepna” – nie przyczepia się do niej wapienny osad.

Stalowe wanny nie są zanadto ciężkie a zatem łatwo je nosić. Wadą wanien stalowych jest to, że – nie napełnione wodą – są chłodne. Także ciepła woda prędko w nich ostyga.