Jak zaprojektować własną sypialnię

przez | 6 grudnia 2022
Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. W zależności jak dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko dlatego , że przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Istotna jest nawet strona świata na której znajdują się jej okna. Musimy pamiętać więc by do spania wybierać miejsce ciche, mało nasłonecznione i znajdujące się z dala od hałaśliwego wejścia.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Idealne strony to północna i zachodnia, w sytuacji gdy nie +przebiega tuż obok hałaśliwa ulica. Okna od wschodu to pewność szybkiej pobudki. Nie jest to wymarzona sytuacja zwłaszcza dla osób aktywnych i zapracowanych.
Polecamy zestaw mebli dziecięcych.
Z kolei od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, toteż pod koniec dnia jest w niej duszno. Niełatwo więc zasnąć w niej i zrelaksować się.

Łóżka nie stawiamy byle gdzie.

Zaciekawił Cię taki post? To ekstra, jednak kliknij ten odnośnik, gdyż oprócz tego mamy również inny pokrewny artykuł, który warto zobaczyć ponadto (https://mti-furninova.pl/).

Śpiąc, należy czuć się komfortowo, z racji czego wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Wybierzmy szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się jeszcze bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Który model łóżka wybrać? Taki, który będzie harmonizował z resztą pokoju np łóżko piętrowe z biurkiem. Kwestia naszego gustu. Jeśli podobają się nam styl „wiejski” możemy pokusić się o łóżka drewniane tudzież kute. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało pięknie.

Niezwykły nastrój w sypialni uzyskamy przy pomocy kilku niedużych lampek stojących lub kinkietów. Otoczmy się ważnymi dla nas przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia będzie przytulna i nastrojowa.

Jeżeli przytłaczają nas widoki koronkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Charakteryzuje się on łagodnymi barwami, prostymi meblami i niewielką ilością dodatków. Projektując pokój, najlepiej ograniczyć wyposażenie do minimum np szafki nocne. Meble mają mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Warto też zatroszczyć się w pokoju sypialnianym o nastrojowe oświetlenie. Pomieszczenie nabierze większego uroku, a w takim zakątku dużo łatwiej uda nam się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.