Archiwa tagu: urząd

urząd

Co to jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Znajdują się na nim nasze dochody za zeszły rok. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit oraz przesyłamy do właściwego urzędu skarbowego.
Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nie da nam? Niestety zdarza się też i tak.

Jesteś pracownikiem? Nie zapominaj, że musisz rozliczyć się z fiskusem

Polskie prawo podatkowe nie pozostawia żadnego pola na dyskusje – każdy, kto w danym roku podatkowym zarabiał ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Nawet wówczas, kiedy kwota dochodu była tak zwaną wolną od podatku. Jeszcze kilka lat temu można to było zrobić tylko osobiście. Aktualnie wystarczy mieć Internet.Rozlicz PIT online to hasło, które Urząd Skarbowy u nas bardzo mocno promuje. Wszystko po to, aby zwiększać popularność tej metody rozliczenia się z fiskusem.

Sporządzanie deklaracji podatkowej za rok 2016 – przykry mus tuż, tuż?

Co roku każdego dotyka problem związany z rozliczeniem PIT-ów ze swoich przychodów pieniężnych. W tej chwili jednak istnieje możliwość rozliczenia się z „fiskusem” poprzez Internet – szybko, prosto oraz bez żadnych nieoczekiwanych kosztów.
Od kilku lat polscy podatnicy mają możliwość rozliczenia się z podatków przy pomocy specjalnych programów wirtualnych.