Jak designersko urządzić wnętrze domu – garść porad tyczących się pomieszczenia kuchennego

przez | 1 marca 2022
Kuchnia bywa tym pomieszczeniem, w którym najczęściej przebywamy. W końcu to miejsce przyrządzania posiłków, a często również odpoczynku. Panie domu lubią czasami popijać tutaj przedpołudniową kawę po turecku, czytać książki, rozwiązywać krzyżówki bądź słuchać radia. Użyteczność tego pomieszczenia podwaja się, kiedy w domu nie ma wydzielonego kąta na podejmowanie gości. I tak na damskie rozmowy zazwyczaj wybierana jest kuchnia. I nic dziwnego w tym, że pani domu bardzo zależy na jak najlepszym wystroju wnętrza rzeczonego pomieszczenia.

Stylowy i komfortowy hoker Blog

Autor: Gaber
Źródło: DADO DESIGN
Pierwszą, i zarazem najważniejszą, sprawą jest to, aby zaskoczyć gości, a może nawet trochę ich zszokować. Żeby osiągnąć taki cel można zaaranżować wnętrze w zeszłowiecznym stylu bądź po prostu wybrać styl post nowoczesny, czyli nowatorski. Sklepy są wypełnione po sufity szafkami w mało tradycyjnych barwach i wszelkiego rodzaju kształtach. Tak wieli wybór może pozostawać tak błogosławieństwem, jak i klątwą. Wszystko dlatego, że dekorator bywa zmuszony wybierać wyposażenie spośród tak bogatego asortymentu i jeśli nie ma zielonego pojęcia, czyli pozostaje kompletnym laikiem w tym temacie, to kuchnia może bez trudu stać się magazynem losowo nabytych artykułów.

Pomieszczenie kuchenne zasadniczo możemy podzielić na dwie części: na tą służącą do gotowania posiłków i na tą przeznaczoną do jedzenia gotowych już zup i picia herbat czarnych. W stylowo zaprojektowanej kuchni nie może braknąć sprzętów i akcesoriów, które przyciągają wzrok swoim wyglądem, jak .

Zajmują Cię opracowane tutaj treści? Jeśli tak, to fantastycznie – dajemy specjalnie dla Ciebie dostęp ekstra (http://reling.pl/pl/c/Kosze-cargo-wysokie/27) do następnej witryny.

Jednym z najtrafniejszych dodatków są hokery barowe. Możemy je postawić na przykład przy ladzie dzielącej kuchenną przestrzeń na dwie wspomniane wyżej części.

Restauracja i bar

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Fantastycznym pomysłem na designerskie wnętrze może być na przykład urządzenie wnętrza kuchni w stylu małomiasteczkowych pubów lub tawern. Aby ów wystrój robił odpowiednie, czyli zamierzone wrażenie, trzeba nabyć designerskie dodatki. Przydadzą się zatem hokery barowe, okrągłe zegary na ścianę, różnej wielkości lamy czy świece zapachowe. Ważne bywają też dodatki, które stają się dla nas aż nazbyt oczywiste. A mamy w tym miejscu na uwadze chociażby serwetki czy kubki. A podążając dalej wyznaczonym tropem, można pomału zacząć myśleć o zmianie aranżacji wnętrza pozostałych pomieszczeń, aby świetnie pasowały do urządzonej wcześniej kuchni.