Czy powinniśmy kupić fototapetę? Jakie mamy typy? O jakich sprawach powinniśmy wiedzieć?

przez | 15 października 2022
Kiedy planujemy zmianę wystroju mieszkania staramy się dobrać coś nowego, świeżego oraz ciekawego, by nasze wnętrza znowu zyskały na lepszym wyglądzie. Nie jest to takie łatwe, zwłaszcza, iż wybór jest znaczący i do końca nie wiemy, co byłoby naprawdę najlepsze. Sprawdzamy magazyny wnętrzarskie, strony internetowe, jak i jeździmy na targi budowlane, ażeby przekonać się, co będzie najlepiej wyglądać.

fototapety czarno białe

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Dekoracje DECOSA

Autor: DECOSA
Źródło: DECOSA
Naszym zdaniem idealną propozycją są fototapety. Zyskują one coraz większą ilość zwolenników, najkorzystniej więc bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.
Propozycja fototapet jest faktycznie bogata, różnorodna, dla każdego coś się znajdzie. Dostępne są różnorodne wzory, jak fototapety czarno białe zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć. Odnajdziemy widoki wspaniałych terenów, jak również wieżowce wielkich miast, są zwierzęta i rośliny, sztuka abstrakcyjna czy klasyczna. Fototapeta to jednak przede wszystkim szansa na wybranie swojego wzoru, który kojarzy nam się bardzo dobrze. Fototapeta to zdjęcia, które są dla nas istotne, wspomnienia, jakie mamy ochotę zachować na zawsze. Szczególnie, że wybranie fotografii nie może sprawiać problemów, ponieważ specjaliści podpowiadają, że już zdjęcie zrobione aparatem, jaki ma powyżej 12 pikseli i dobrą optykę, jest dobre, żeby przerobić je na fototapetę.
Co więcej fachowcy obrobią je w taki sposób, żeby nie było widać pikseli. Takie fototapety na zamówienie w profesjonalnej firmie, to więc najbardziej odpowiedni sposób na wspaniałą, oryginalną fototapetę fototapety zamówieniowe. Dobre firmy są w stanie dopasować właściwą fototapetę do każdego wnętrza, są w stanie ocenić czy będzie pasować, pomagają dopasować rozmiar, doradzają w innych zagadnieniach. W ofercie mamy 3 modele tapet, takie jak foliowa, lateksowa a także winylowa. Każda to trzy pozostałe podłoża. Mają różnice w zastosowaniu, trwałości oraz cenie. Fototapety foliowe są samoprzylepne, Drukowane na tkaninie poliestrowej. Trochę podobna jest do ściennej naklejki. To najtańsza, lecz również najbardziej popularna opcja wśród tapet. Jej jakość zależy od wyboru folii i farby drukarskiej. Tego typu tapetę najkorzystniej stosować na gładkie powierzchnie, dobra jest do przyklejania na drzwiach lub meblach, ale i często jest używana jako ozdoba ścian.
Inny typ to fototapeta laminowana, naprawdę odporna, tworzona na podłożu lateksowym. Jest odporna na szorowanie, czyszczenie oraz mycie środkami chemicznymi.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej drukarnia etykiet danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Możemy ją używać w każdym miejscu, także pod prysznicem.

To także optymalny wybór, ażeby dekorować ściany w salonie. Winylowa to bardzo często podkład z flizeliny z dodatkiem winylu. Posiada najbardziej solidny podkład, jestrównież droższy oraz trudniejszy w montażu. Ważną zaletą jest możliwość kilkukrotnego mycia. Trzeba przyznać, że jest najbardziej trwała ze wszystkich modeli.