W jaki sposób odpowiednio wykończyć ściany domu czy mieszkaniu, ciekawe pomysły na ich dekoracje.

przez | 14 października 2022
Ściany domów i mieszkań wykończyć można różnymi sposobami. I wcale nie muszą one wyglądać jak każde inne wnętrze, ponieważ możliwości jest naprawdę dużo, i przy pewnym wysiłku i interesującym pomyśle wykonać można coś naprawę ciekawego. Nawet zostając przy klasyce, czyli farbach i tapetach mieszkanie może wyglądać ciekawie, a przecież można dodatkowo zastosować mnóstwo innych możliwości.

kafle dekoracyjne

Autor: Venturist
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast pojedynczego koloru na całych ścianach można na przykład pomalować je różnymi kolorami. Sporo wręcz ma nawet w ofercie gotowe zestawy, zestawione w odpowiedni sposób, lecz można rzecz jasna wybrać coś własnego. Inną opcją jest skorzystanie z propozycji jakiejś firmy sprzedających fototapety. Typowe tapety oferowane są w pewnej liczbie wzorów i motywów, lecz przy fototapetach nie ma już żadnego ograniczenia, można nadrukować na ich powierzchni praktycznie wszystko, co się będzie chciało. Nawet ze swoją fotografią, którą można przesłać do wydruku, jeśli tylko będzie miała odpowiednią jakość, to raczej nie będzie z tym żadnych problemów. Niezwykle interesującym uzupełnieniem klasycznych tapet czy malowania są najróżniejsze efekty specjalne. Uzyskać je można różnymi sposobami, a dobrze dobrane potrafią niesamowicie podkreślić charakter pomieszczenia. Przeważnie stosuje się je na wybraną część ściany, na przykład obok kominka lub dookoła wejścia, ponieważ podkreślać one mają charakter wnętrza, a nie stanowić podstawowego wykończenia. Wielu klientów wybiera w tym celu na przykład różnego rodzaju kafelki artystyczne (zobacz: kafelki artystyczne na ścianę).

kafle ceramiczne

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one postać typowych kafelków, lecz z oryginalnymi, często przygotowanymi przez doskonałych artystów motywami. Dobrze skomponowane na przykład z kominkiem prezentują się naprawdę okazale. Ciekawie prezentują się w wielu wnętrzach także dekory ścienne – dekory ścienne, one także oferowane są w niezliczonej liczbie motywów i rodzajów.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tutaj również znajduje się świeża treść (archicom.pl/inwestycje/m-olimpia-port/), która z pewnością Ci się spodoba.

Można je nakleić dyskretnie w paru miejscach albo wykończyć za ich pomocą całą ścianę, możliwości pod tym względem jest naprawdę dużo.