Na co należy zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z dystrybutorem TV i internetu?

przez | 13 października 2022
Zasłanianie się trwającymi długie lata umowami, naliczanie opłat za niekompletne pakiety, kodowanie dopiero dodanych kanałów czy niekompetencja pracowników przedstawicielstw obsługi odbiorcy to wybrane przyczyny, które mogłyby sprawić, że chcielibyśmy odmienić dostawcę sygnału TV i internetu

Prezenty

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule poradzimy, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru operatora telewizji i internetu. W pierwszej kolejności trzeba przeczytać dokładnie umowę o dostarczaniu sygnału telewizyjnego. Przeróżne firmy wielokrotnie stosują dla siebie proste, ale dla zwyczajnego klienta bardzo skomplikowane kwestie. Należności to kwestia podstawowa. W dokumencie musi zostać umieszczone, jaka opłata zawiera jaki pakiet. Chodzi tu o liczbę kanałów. W umowie musi być również punkt w odniesieniu do tego, czy wyłączenie jednych programów łączy się z zamienieniem ich nowymi. Chodzi o tzw. zachowanie gwarantowanej liczby programów. Tego typu firmy żądają dodatkowych kosztów za pojawienie się programów zastępczych.
gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com

Firma, która udostępnia takie media jak choćby telewizja i internet, nie może pobierać pełnej należności za niekompletne pakiety, czyli w takiej sytuacji, kiedy paru kanałów brakuje i dostawca sygnału nie daje innych w zastępstwie. W umowie powinna znaleźć się adnotacja mówiąca o tym, że jeśli do tego typu sytuacji dojdzie, to abonent ma prawo płacić mniejszy rachunek. Należy także zwrócić uwagę na czas, jaki zawiera umowa. Najczęściej dostawcy proponują 2 lata. Trzeba upewnić się, czy umowa jest przedłużona Automatycznie.

Ceny promocyjne są następną sprawą. Super ceny promocyjne dostawca (Telka Wrocław) powinien ustalić, czy będą aktualne przez pełny czas umowy, czy jedynie dla przykładu przez początkowe 6 miesięcy.