Dla najważniejszych osób na świecie

przez | 4 marca 2022
Pokoje dziecinne to terytorium bardzo szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą ukryć się przed całym światem, oddać się swoim pasjom i czuć się naprawdę bezpiecznie. Mają za zadanie uspokajać i wyciszać, a przy tym zachęcać do harców i rozwijać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do odrabiania lekcji czy rysowania i przestrzeń do zabawy z gośćmi.

malowanie pokoju dla dziecka

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą chętnie powracały. Przy projektowaniu pokoju dziecięcego istotną kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były odpowiednio wygodne. Oznacza to więc, że powinny być one z wielką dokładnością dopasowane do potrzeb oraz upodobań, a co za tym idzie, także i wieku maluchów.

pokój dla dziecka

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

O ile zabawniej jest korzystać dzieciom z mebli stworzonych specjalnie dla nich! Z tego względu każdy producent mebli dla dzieci, dobiera ich materiały, barwy i formę właśnie z myślą o najmłodszych. Meble takie są lekkie i można je swobodnie przestawiać, a przy tym stabilne, by wytrzymać trudy codziennych zabaw. Oprócz łóżka, które jest najważniejszym elementem dziecięcego pokoju, konieczne jest miejsce do odrabiania lekcji i tworzenia plac plastycznych. Stolik i krzesła dziecięce dioralino dopasowane do wieku dziecka pomogą w rozwijaniu talentów, zaś szafki dla dzieci dioralino pomogą w organizacji przestrzeni.

A co z dodatkami? Wbrew pozorom, w otoczeniu dziecka nic nie powinno występować w nadmiarze. Ustawiczny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest zbyteczny. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, więc zrezygnujmy z pstrokacizny i stu podobizn bohaterów z kreskówek. Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być harmonijna. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Niebanalne dekoracje sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast użycie naturalnych materiałów, np.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem gorąco zapraszamy (amdk.pl/narozniki) do następnych naszych newsów, które będą o bliskiej dziedzinie.

drewna dodatkowo je ociepli. Nie zapominajmy, iż to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego gust i smak.
Opracował