Dla najważniejszych osób na świecie

przez | 16 października 2022
Pokoje dziecinne to terytorium bardzo szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą ukryć się przed całym światem, oddać się swoim pasjom i czuć się naprawdę bezpiecznie. Mają za zadanie uspokajać i wyciszać, a przy tym zachęcać do harców i rozwijać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do odrabiania lekcji czy rysowania i przestrzeń do zabawy z gośćmi.

malowanie pokoju dla dziecka

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą chętnie powracały.

Uważasz ten artykuł za ciekawy? Kliknij odnośnik tutaj (www.tefuron.pl/powlekanie-elektrostatyczne/), które dostarczy Ci bardzo dużo bardzo wciągających danych na opisywany wątek.

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego istotną kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były odpowiednio wygodne. Oznacza to więc, że powinny być one z wielką dokładnością dopasowane do potrzeb oraz upodobań, a co za tym idzie, także i wieku maluchów.

pokój dla dziecka

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

O ile zabawniej jest korzystać dzieciom z mebli stworzonych specjalnie dla nich! Z tego względu każdy producent mebli dla dzieci, dobiera ich materiały, barwy i formę właśnie z myślą o najmłodszych. Meble takie są lekkie i można je swobodnie przestawiać, a przy tym stabilne, by wytrzymać trudy codziennych zabaw. Oprócz łóżka, które jest najważniejszym elementem dziecięcego pokoju, konieczne jest miejsce do odrabiania lekcji i tworzenia plac plastycznych. Stolik i krzesła dziecięce dioralino dopasowane do wieku dziecka pomogą w rozwijaniu talentów, zaś szafki dla dzieci dioralino pomogą w organizacji przestrzeni.

A co z dodatkami? Wbrew pozorom, w otoczeniu dziecka nic nie powinno występować w nadmiarze. Ustawiczny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest zbyteczny. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, więc zrezygnujmy z pstrokacizny i stu podobizn bohaterów z kreskówek. Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być harmonijna. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Niebanalne dekoracje sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast użycie naturalnych materiałów, np. drewna dodatkowo je ociepli. Nie zapominajmy, iż to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego gust i smak.
Opracował