Oświetlenie do kuchni i pokoju dziennego

przez | 6 sierpnia 2022
Nowoczesny pokój dzienny nierzadko pełni parę różnorodnych funkcji. Z tegoż powodu niezwykle ważne jest oświetlenie salonu. Odpowiednio zastosowane oświetlenie spełni zarówno funkcje praktyczne jak też ozdobne. Jeżeli odpowiednio dobierzemy i zlokalizujemy lampy do salonu zdołamy w ten sposób wyznaczyć pewne jego strefy, podkreślić jego zalety czy zamaskować wady. Inną tak samo ważką funkcją oświetlenia jest budowanie klimatu pomieszczenia, szczególnie jego części wypoczynkowej.

Minęły już czasy jednego żyrandola w środkowej części sufitu, który dawał rozproszone światło, przez co salon wydawał się płaski. Współczesne oświetlenie zapewnia nam znacznie więcej opcji. Dziś z pomocą lamp stołowych, kinkietów bądź halogenów ukrytych w suficie możemy bez trudu wyznaczyć w naszym salonie rejon relaksu czy posiłków, podkreślić obrazy powieszony na ścianie czy wydobyć z cienia ciemne zakamarki salonu. Zainspiruj się na

lampy

Autor: Lexy Spreitzer
Źródło: http://www.flickr.com

Każde z pomieszczeń wymaga innego sposobu oświetlenia. Nad stołem kuchennym celowa będzie lampa wisząca, kierująca światło w stronę stołu. Z kolei w strefie wypoczynku mamy o wiele większe możliwości. Tutaj pożądane będzie miękkie światło, przy którym dobrze ogląda się telewizję bądź też czyta książkę. Możemy przebierać z wielu wariantów lamp stołowych i kinkietów. Markety z oświetleniem mają w ofercie co dusza zapragnie; rozmaitego rodzaju żyrandole a także wszelkiego tżyrandole (polecamy tanie plafony)tlenie do kuchni na
Wybierając oświetlenie do naszego mieszkanka miejmy na względzie że żyrandole i lampy nie muszą stanowić całokształtu. O wiele ciekawiej wnętrze wygląda, jeżeli są one odmienne, zaś łączy je na przykład kolor lub też typ abażuru. Zakupując nowy żyrandol lub lampę zwróćmy także uwagę na bardzo ważną sprawę, mianowicie energooszczędność.

Żyrandole czy lampy powinny więc przede wszystkim pełnić dobrze swą funkcję podstawową, lecz również budować atmosferę, i w pewnej mierze ozdabiać pomieszczenie. O ile więc zależy nam aby nasze wnętrze prezentowało się ciekawie w wieczornej porze, najlepiej zastosować kilka oddzielnych źródeł światła, najlepiej włączanych oddzielnie i zapewniających stosowanie rozmaitych połączeń. Wówczas pokój dzienny pełnić będzie swe funkcje, a jednocześnie będzie pomieszczeniem przytulnym i ciekawym.