Niektórzy są przekonani, że życie zaczyna się zwykle po 50. — należy zatem dożyć emerytury w dobrym stanie

przez | 5 sierpnia 2022
Faktem jest, że życie bywa trudne i niekiedy naznaczone bywa różnymi chorobami. Warto jednakże starać się troszczyć się o siebie na co dzień.

Silnik
Każdy jest świadom tego, że w Polsce życie seniorów nie bywa usłane różami. Ludzie, którzy mają niewielkie emerytury, często nie mogą sobie pozwolić na życie jak z amerykańskich filmów. Nie są w stanie także zbyt często podróżować, w przeciwieństwie do swych angielskich kolegów. Niestety w podeszłym wieku zwykle zaczynają się także problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma łatwego życia. Aby zatem na emeryturze dobrze nam się żyło, to już w czasach młodości, kiedy pracujemy, musimy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez długi okres, gdy będziemy mieli zatrudnienie — czyli przez mniej więcej 30 lat, będziemy odkładać niewielkie sumy, by później być w stanie te pieniądze po swojemu spożytkować w okresie jesieni życia. To, co z nimi zrobimy, to nasza sprawa. Można przeznaczyć te kwoty na wakacje za granicą czy prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale emerytom w szczególności. Gdy jesteśmy już w podeszłym wieku, to nie mamy ochoty męczyć się i ślęczeć wiele godzin na wizytę u doktora. Jesteśmy zmuszeni wówczas siedzieć w dusznych pomieszczeniach na niewygodnych krzesełkach.

Przeczytaj ten pełen opis (https://sklep.termek.pl/pl/c/Grzalki-do-piecow/89), a przekonasz się, że zawarte w nim informacje są niezwykle ciekawe, ponieważ to ta sama problematyka, co w tym poście.

A w prywatnych klinikach będziemy traktowani z szacunkiem.

Nie trzeba o nic się prosić, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani jak ludzie. Przez to warto pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.