Zastanawiasz się nad wyborem fototapety? Dowiedz się jakie są sprawdzone motywy!

przez | 20 maja 2022
Może nam się wydawać, że fototapety to rodzaj dekoracji, który z powodzeniem znalazł uznanie paręnaście lat temu w wielu mieszkaniach w naszym kraju. Jednakże w ostatnim czasie możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowaniem tego rodzaju wystrojem wnętrz. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż obcujemy obecnie z prawdziwym renesansem jeżeli chodzi o ich popularność.
Fofotapety wykorzystuje się we wnętrzach z paru przyczyn.

łazienka

Autor: Deante
Źródło: Deante
fototapety schody

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Przede wszystkim nadają pomieszczeniom oryginalnego stylu, można je uznać za ponadczasową dekorację, lecz również za sprawą sprytnej iluzji opierającej się na optyce są w stanie dodać kilku, jakże cennych centymetrów dodatkowej przestrzeni.

Nie zwlekaj – jeśli chcesz przeglądnąć dalsze informacje na ten niezwykle zajmujący temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do nowego tekstu.

Jest to bardzo nowoczesny sposób na aranżację wnętrz. Gdy jesteśmy właścicielami niewielkiego mieszkania, dobrze jest przemyśleć wykorzystanie odpowiednio dopasowanej fototapety, jaka optycznie powiększy lokal i doda mu zupełnie nowego wymiaru.

Fototapety z motywami abstrakcyjnymi
Fototapety abstrakcja sprawdź abstrakcyjne fototapety to rozwiązanie dla wszystkich osób, jakie ubóstwiają ultranowoczesne wnętrza, a równocześnie cenią oryginalność oraz niebanalność w dekoracji. Takie fototapety znakomicie spiszą się we wnętrzach mieszkalnych, jak również i biurowych. Abstrakcja – poezja linii, barw a także figur – to niesamowicie odważna stylistyka, jaka potrafi dać spektakularny rezultat, który ożywi minimalistyczne wnętrze. Fototapety z przedstawiające abstrakcyjne motywy inspirują, pobudzają wyobraźnię. Ponadto za pomocą iluzji, geometryczne kształty potrafią powiększyć bądź pomniejszyć pomieszczenie, możemy zatem wybrać fototapetę, jaka da dokładnie taki efekt o jaki nam chodzi.
fototapety abstrakcja
Fototapety z motywem schodów

Sporą popularnością cieszą się także fototapety schody – źródło. To prosty sposób na optyczne niewielkiego wnętrza. Do jakich wnętrz pasują takie fototapety? Praktycznie nie ma ograniczeń, ze względu na to, że motyw ze schodami może mieć różne formy – mogą to być drewniane schody, kamienne schodki, eleganckie schody z z rozwiniętym czerwonym dywanem, wirowane schody, od jakich niemal kręci się w głowie, stare schody w klimatycznej kamienicy oraz wiele innych.

Dzięki tak szerokiej propozycji możemy wybrać fototapetę, która będzie doskonale pasowała do specyfiki pomieszczenia. Spróbujmy sobie jedynie wyobrazić w jak wspaniały sposób możemy odmienić wnętrze swojego domu. Tego możemy dokonać w wyjątkowo prosty sposób, właśnie dzięki wyborowi odpowiedniej fototapety.