Zastanawiasz się nad wyborem fototapety? Dowiedz się jakie są sprawdzone motywy!

przez | 26 lipca 2021
Może nam się wydawać, że fototapety to rodzaj dekoracji, który z powodzeniem znalazł uznanie paręnaście lat temu w wielu mieszkaniach w naszym kraju. Jednakże w ostatnim czasie możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowaniem tego rodzaju wystrojem wnętrz. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż obcujemy obecnie z prawdziwym renesansem jeżeli chodzi o ich popularność.
Fofotapety wykorzystuje się we wnętrzach z paru przyczyn.

łazienka

Autor: Deante
Źródło: Deante
fototapety schody

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Przede wszystkim nadają pomieszczeniom oryginalnego stylu, można je uznać za ponadczasową dekorację, lecz również za sprawą sprytnej iluzji opierającej się na optyce są w stanie dodać kilku, jakże cennych centymetrów dodatkowej przestrzeni. Jest to bardzo nowoczesny sposób na aranżację wnętrz. Gdy jesteśmy właścicielami niewielkiego mieszkania, dobrze jest przemyśleć wykorzystanie odpowiednio dopasowanej fototapety, jaka optycznie powiększy lokal i doda mu zupełnie nowego wymiaru.
Fototapety z motywami abstrakcyjnymi
Fototapety abstrakcja sprawdź abstrakcyjne fototapety to rozwiązanie dla wszystkich osób, jakie ubóstwiają ultranowoczesne wnętrza, a równocześnie cenią oryginalność oraz niebanalność w dekoracji.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Kliknij zatem w poniższy link, dowiedz się i sprawdź, czy nowe wątki również wydadzą Ci się zajmujące. Mamy nadzieję, że tak.

Takie fototapety znakomicie spiszą się we wnętrzach mieszkalnych, jak również i biurowych. Abstrakcja – poezja linii, barw a także figur – to niesamowicie odważna stylistyka, jaka potrafi dać spektakularny rezultat, który ożywi minimalistyczne wnętrze. Fototapety z przedstawiające abstrakcyjne motywy inspirują, pobudzają wyobraźnię. Ponadto za pomocą iluzji, geometryczne kształty potrafią powiększyć bądź pomniejszyć pomieszczenie, możemy zatem wybrać fototapetę, jaka da dokładnie taki efekt o jaki nam chodzi.

fototapety abstrakcja
Fototapety z motywem schodów

Sporą popularnością cieszą się także fototapety schody – źródło. To prosty sposób na optyczne niewielkiego wnętrza. Do jakich wnętrz pasują takie fototapety? Praktycznie nie ma ograniczeń, ze względu na to, że motyw ze schodami może mieć różne formy – mogą to być drewniane schody, kamienne schodki, eleganckie schody z z rozwiniętym czerwonym dywanem, wirowane schody, od jakich niemal kręci się w głowie, stare schody w klimatycznej kamienicy oraz wiele innych.

Dzięki tak szerokiej propozycji możemy wybrać fototapetę, która będzie doskonale pasowała do specyfiki pomieszczenia. Spróbujmy sobie jedynie wyobrazić w jak wspaniały sposób możemy odmienić wnętrze swojego domu. Tego możemy dokonać w wyjątkowo prosty sposób, właśnie dzięki wyborowi odpowiedniej fototapety.