Rolety w dekoracji okien

przez | 21 maja 2022
Fantastycznym sposobem funkcjonalną dekorację w pokoju najmłodszego domownika są rolety. Wybierając właściwy wzór można stworzyć bajkowy nastrój, a równocześnie zwiększyć komfort przyciemniając pomieszczenie. W tak barwnie wykończonym wnętrzu dziecko będzie lepiej wypoczywało.

Co więcej, zaciemniając wnętrze stworzymy bardziej komfortowe warunki do zasypiania. Oto kilka porad jaką roletę wybrać w przypadku pokoiku należącego do najmłodszego domownika.

rolety

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba mieć na uwadze, aby roleta, jaką chcemy zastosować w pokoju dziecka nie tylko ładnie wyglądała, ale również była praktyczna. To jednak nie problem. Współcześnie bowiem dostępne są rolety dziecięce – odsyłam tutaj, które doskonale sprawdzą się nawet w pokoikach najbardziej wybrednych dzieci. Nowoczesne technologie pozwalają zaprojektować na przykład roletę z wybranym przez malucha obrazkiem. Rolety mogą być kolorowe oraz uszyte z pięknych tkanin. Mnogość wzorów jest wprost nieograniczona, dzięki czemu łatwo znajdziemy roletę zgodną z ulubionymi motywami naszej pociechy i bez wysiłku dopasujemy dekorację okna do stylistyki wnętrza.

Firmy oferują rolety dziecięce – użyteczna treść, które można szybko wyczyścić na oknie lub zdjąć wyprać. Rolety z z plastiku można czyścić za pomocą łagodnych środków czyszczących. Jeśli natomiast kupujemy roletę z materiału, to musi być ona uszyta z materiału, który możemy prać w 60 stopniach, gdyż wyłącznie w wysokiej temperaturze usuwane są bakterie oraz alergeny. Zaletą jest także niepalność materiału.

Ze względu na folia ołowiana rtg radzi się również, żeby wspomniane dekoracje wykonywać tylko do parapetu. Powinno się również zwrócić uwagę czy w zasięgu dziecka nie wiszą sznurki, które malec mógłby pociągnąć, czy się zaplątać się w nie. Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się roleta sprężynowa, która ma mały uchwyt jedynie w dolnej krawędzi.