Montaż sufitu podwieszanego z lampami typu ledowego

przez | 9 listopada 2021
Wielce słynne w obecnych czasach są podwieszane sufity. Elegancko się przedstawiają we wnętrzach, dorzucają mu nowoczesności i stylu. Posiadają jednak jeszcze wiele innego rodzaju funkcji, o jakich nie każdy zdaje sobie sprawę. Jakim sposobem umieścić go w swojej przestrzeni?

LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Sufity podwieszane instaluje się w pomieszczeniach przeważnie po to, aby zamaskować w nich kable wentylacyjne, elektryczne jak i zainstalować oświetlenie. Wyszukane, niewielkie oprawy oświetleniowe wpuszczane w sufit to odpowiedni sposób w podobny sposób na oświetlenie centralne jak i akcentujące – doczytaj Co będzie nam konieczne do przyrządzenia tego rodzaju ozdoby u siebie w miejscu zamieszkania?

Płyta gipsowa, profile stalowe do montowania suchej zabudowy, narożniki aluminiowe do płyt gipsowych to wymaganie. Na dodatek będą nam zbawienne wkręty do płyt gipsowych, kołki (Polecamy kołki drewniane Kabus) oraz wkręty do ścian, gips szpachlowy. Do zainstalowania oświetlenia akcentującego LED wymaga się w podobny sposób posiadania sprzętu elektroinstalacyjnego, to znaczy żarówki LED, oprawy wpuszczanej do sufitów podwieszanych jak również kanału elektrycznego.

Oczywiście nie napomykamy o urządzeniach elementarnych, jakie z góry zakłada się, że każdy majsterkowicz posiada. Czynności zaczynamy od określenia w domu położeń montażu profili i płyt gipsowych. Profile konstrukcyjne przykręcamy do ściany w ustalonych miejscach. Do zainstalowanej budowy przykręcamy wycięte pasy płyty gipsowej.

Przed krańcowym montażem płyt musimy podprowadzić instalację elektryczną do ramy. Szpachlujemy bruzdę w tynku jak również konstrukcję z płyt gipsowych. Przed szpachlowaniem pożądane byłoby wykonać w płytach gipsowych otwory pod oprawy oświetleniowe i doprowadzić do nich przewodach zobacz (tutaj) zasilające. Malujemy i montujemy oprawy jak również gniazda do żarówek.

Diody LED

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju szykowne wykończenie jakim jest sufit podwieszany nie jest drogocennym szczegółem – kliknij. Zdoła nadać wnętrzu oszałamiający i nietypowy charakter, jaki nie jednego olśni.

Oświetlenie LED nadaje tajemniczości. Tego typu miłym i nie ogromnie uciążliwym akcentem można wykończyć przestrzeń, a wskutek tego nie narazić nadzwyczaj portfela.