Aranżujesz kuchnię? Pomyśl nad możliwymi metodami zabudowy piekarnik

przez | 11 listopada 2021
Jeżeli jak większość rodzin większą część czasu spędzasz w kuchni, musisz pomyśleć nad jej właściwym urządzeniem, aby gotować z miłą chęcią. Jednym z istotniejszych pytań jest metoda instalowania piekarnika, który jest powszechnie wykorzystywanym sprzętem podczas przygotowywania potraw. Bez znaczenia od tego, jakiego producenta piekarnik wybierzesz, na przykład piekarnik Beko, masz do wyboru dwie kluczowe metody jego zabudowy.

kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy sposób to piekarnik do zabudowy zamontowany pod blatem – . Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, szczególnie w mniejszych kuchniach, gdy nie mamy zbyt wiele możliwości na rozmieszczenie mebli. Nad piekarnikiem na ogół umieszczana jest płyta do gotowania, na przykład płyta gazowa, co razem z piekarnikiem tworzy przestrzeń do gotowania i do pieczenia. Jeśli możemy wykorzystać większą powierzchnię, warto jest zdecydować się na bardziej oryginalne rozwiązania oraz umiejscowić piekarnik na wysokości oczu. Dobrze jest umieścić go przy innych urządzeniach, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będziemy mieć w jednym miejscu, w drugiej części kuchni zaś można urządzić miejsce do robienia dań. Tutaj najlepiej sprawdza się układ wyspowy.

Jeśli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, oferta omawia drobiazgowo intrygujące zagadnienia, które będą niesamowicie wciągające.

Na wyspie można też przekąsić coś na szybko czy dać dzieciom kolację, w czasie gdy my będziemy szykować obiad na następny dzień. Na jakiej wysokości zainstalować piekarnik? Zależy to głównie od osobistych upodobań, ale najlepiej sprawdza się wysokość kilka cm poniżej łokci, aby można było bez kłopotu wkładać i wyjmować potrawy. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się pochylać, a i wsadzanie blach do za wysoko ulokowanego piekarnika może sprawiać spore trudności. Ostatnimi czasy powszechne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co umożliwia dobrze wykorzystać przestrzeń oraz mieć po ręką rozmaite naczynia niezbędne do pieczenia, np. brytfanki.

kuchnia i jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmyślając o kuchni musisz kupić także pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu oraz wilgoci, których nie da się uniknąć w czasie gotowania – zobacz. Trudno byłoby się bez niego obyć, a dzięki szerokiej ofercie i różnym typom okapów każdy klient kupi taki, który będzie odpowiadać wystrojowi jego kuchni. Jeśli np. masz kuchnię otworzoną na salon, zdecyduj się na okap szczelinowy, który nie brudzi się tak jak zwykły okap, więc wygląda atrakcyjnie.