Jakie są początki marki LG? Jak potoczyły się jej losy? Czy w dzisiejszych czasach jest popularna?

przez | 12 lutego 2022
Bardzo popularna wśród wielu osób firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie funkcjonuje w kilku branżach: elektronicznej, chemicznej oraz telekomunikacyjnej. Obecnie z racji rozwoju nowoczesnych technologii LG najmocniej jest utożsamiany z telekomunikacją, co oznacza smartfony LG, ale historia marki pokazuje, iż oczywiście nie zawsze tak było.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach sześćdziesiątych, czyli w najbardziej dobrym możliwym okresie, ponieważ w tamtym okresie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był okres, żeby wyrobić sobie reputację i markę. W Korei przez całe lata sześćdziesiąte królowały produkty rodzinne. W 1951 roku do sprzedaży trafiło pierwsze radio, a w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego rodzaju jakie znamy chociażby obecnie, jak telefony komórkowe LG, lecz typ GS-1 – LG.

Hej, sprawdź to obliczanie premii, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Dla porządku dobrze powiedzieć, że aż do lat 90. firma LG występowała pod inną nazwą – czyli GoldStar. Dopiero w 1995 roku zamieniono nazwę a także logo. W tym czasie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od chwili tej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po najlepszej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Trudno dzisiaj odnaleźć dziedzinę, w jakiej firma nie posiada swoich reprezentantów.

smartfon

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

W dzisiejszych czasach w LG zatrudnionych jest aż 170 000 osób, natomiast obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów rocznie – porównaj informacje.

Godne podziwu jest, iż w ciągu pięćdziesięciu lat z małej lokalnej firmy koreańskiej, LG stało się międzynarodowym potentantem i znakiem jakości. Potwierdzają to najnowsze produkty, takie co są dzisiaj popularne, ale również te powszechne, od dawna w użytku, na przykład lodówki LG. Marka LG jest już więc popularna na całym świecie, gwarantuje jakość i pewność, iż każdy nowy produkt będzie działał bardzo dobrze. To z tego powodu tak wiele osób wykorzystuje produkty LG. Nie dość, że są wspaniałe jakościowo, to zarazem ich cena nie jest wygórowana, więc wielu z nas może sobie pozwolić na tego typu zakup. Dzięki temu też marka LG jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Jest to znak korzystnych cenowo zakupów, ale również jakości, która znaczy, iż określony produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.