Jaki musi być odpowiedni telefon dla biznesu?

przez | 12 lutego 2022
Osoby posiadające własną działalność gospodarczą, wielokrotnie rozmawiają przez telefon. Jest on używany także przy korzystaniu z internetu oraz do wyświetlania map, podczas podróży autem.
Znakomity telefon musi zatem być wygodny, posiadać relatywnie duży ekran i niezwykle mocne baterie.

figurki 3d

Autor: twin3d.pl
Źródło: twin3d.pl
Niezwykle ważna jest także możliwość odbierania poczty e-mail oraz synchronizację danych z komputerem. W poniższym artykule opisaliśmy, jaki model by było najkorzystniej wybrać. Wielu przedsiębiorców decyduje się na noszenie nawet dwóch komórek. Pierwszy z nich to przeciętny, łatwy w obsłudze model lub jeszcze telefon z pełną klawiaturą QWERTY. Jego atutem jest relatywnie długi czas działania na baterii, możliwość niezwykle prędkiego wybierania numerów czy też wytrzymałość na upadki. Pewnego rodzaju mankamentem tradycyjnych telefonów jest problem dotyczący obsługi internetu, wywołany małym ekranem oraz stereotypową obsługą przez tzw. krzyżak.
widok z drona

Autor: RHL Images
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy telefon nie zezwala niestety na komfortowe wykorzystywanie kalendarza czy też robienie notatek. W wypadku tego typu telefonów jak przykładowo telefon biznesowy korzystanie z sieci to już czysta przyjemność. Nie można niestety tego stwierdzić o czasie funkcjonowania na jednej baterii, w czasie relatywnie intensywnej pracy. Warto więc wybrać telefon, który miałby metalową obudowę oraz zamienną baterię, a również posiada dostęp do sieci LTE i 3G.

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i chcesz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz tutaj (https://qalcwise.com/apps/urlopy-aplikacja-do-urlopow/) – to trochę inny punkt widzenia na tę tematykę.

W biznesie bardzo ważny jest szybki dostęp do informacji.

Bardzo ważną możliwością jest blokada telefonu kodem, a w wypadku nieco nowszych wersji, także przy pomocy odcisku palca. Najważniejsze, aby telefon biznesowy miał obsługę poczty elektronicznej i naturalnie stron internetowych. Co interesujące, obsługa sms nie jest tak istotna.