Jak wybrać laptopa? Który będzie najlepszy?

przez | 12 lutego 2022
Jeden notebook drugiemu nierówny. W czasie przeglądania dostępnych propozycji w marketach, mogą pojawić się pewne wątpliwości – jakiego notebooka zakupić?
Jaki będzie optymalny dla twoich zastosowań a także na którego warto wydać pieniądze? Opcji jest przecież mnóstwo, natomiast każdy użytkownik będzie miał różne wymagania.

Sebastian Vettel

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Jedno z najczęstszych pytań, które pada w trakcie zakupu laptopa, dotyczy systemu operacyjnego. Laptopy mogą mieć zainstalowane oprogramowanie, bądź być sprzedawane bez oprogramowania. Komputer przenośny bez zainstalowanego programu może być nawet kilkaset złotych tańszy. Wynika to z tego, że wytwórca nie wykupił dla niego licencji na operacyjny system, zatem nie musi przez to powiększać ceny, za jaką sprzedaje narzędzie. Ażeby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką, warto mieć na względzie, iż wytwórcy nie dołączają systemu operacyjnego na oddzielnej płycie CD. Instalują oni operacyjny system na specjalnej partycji Recovery.

Interesuje Cię mieszczący się w tym serwisie tekst? Kliknij więc poza tym tu oraz przeczytaj więcej info konsolidacja finansowa na opisywany temat.

Gdy chodzi o najpopularniejszy dzisiaj system operacyjny, jest on coraz częściej przydzielany do konkretnego laptopa, co ma uniemożliwić instalację operacyjnego systemu na innym komputerze.

Obojętnie, jakie będą Twoje potrzeby, powinieneś kierować baczność na główne wyposażenie komputera. To właśnie ono jest punktem wyjścia do doboru właściwych rozwiązań.

Brak jakiegoś z wymienionych niżej elementów może skomplikować używanie notebooka albo znamiennie obniżyć komfort pracy. Kamerka to nieodłączny fragment komputera. Fabrykanci instalują w notebookach kamerki przeróżnej jakości. Przeważnie spotykane posiadają rozdzielczość 1-2 megapixeli.