Aranżujemy dom: jak zestawiać ciekawe meble z dekoracjami?

przez | 26 lipca 2021
W przeszłości domy spełniały przede wszystkim rolę praktyczną: miało się w nich komfortowo żyć, a wyposażenie wnętrz miało sprzyjać utrzymaniu porządku. Dzisiaj przywiązujemy szczególną uwagę do aranżacji pomieszczeń, łącząc ze sobą wspaniałe meble oraz oryginalne dodatki. W jaki sposób robić to zaranie, żeby otrzymany rezultat był zgodny z aktualnymi trendami i miły dla oka?

Aktualnie wyjątkowo popularne w domowych wnętrzach są meble stylowe, a zatem nawiązujące do określonego nurtu artystycznego, lub do wskazanego regionu geograficznego. Najmodniejsze są meble prowansalskie, odznaczające się elegancją i lekkością stylu zarazem, meble w stylu skandynawskim, to znaczy proste i oszczędne formy, utrzymane w chłodnych kolorach oraz meble kolonialne, masywne, drewniane i mające w sobie nieco egzotyki.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

Do mebli należy wybrać stosowne dekoracje, co w przypadku stylizowanych komód i stołów nie zawsze jest zadaniem prostym. Warto sprawdzić: ​. Nim zaczniemy nabywać dodatki dekoracyjne, ustalmy, w w jakiej tonacji zamierzamy mieć urządzone mieszkanie. Dobrze jest wybrać dwa-trzy kolory główne. Na przykład do drewnianych, nieco surowych, mebli skandynawskich, najlepiej będą pasować przedmioty w chłodnych odcieniach szarości i błękitu, a białe meble prowansalskie można bez obaw połączyć z lawendą i odrobiną wiosennej zieleni, która ożywi całość.

kompas

Źródło: pixabay.com

Poza barwami, kluczowe są również wybrane desenie oraz materiały. Nawet najładniejsze meble stylowe stracą swój urok w otoczeniu zbyt sporej ilości pstrokatych dekoracji. Jeśli chcemy we wnętrzu zastosować jakiś deseń, najbezpieczniej jest zdecydować się na pojedynczy motyw: niech to będą niewielkie kwiaty, idealnie współgrające ze stylem prowansalskim, albo orientalne wzory, doskonale uzupełniające egzotykę i elegancję stylu kolonialnego.

Wybrane dekoracje powinny także należeć do tej samej klasy stylistycznej: wiejski wazon w kształcie konewki nie będzie dobrze się prezentować w zestawieniu ze świecznikiem w stylu glamour. Dekoracje dobieramy pod kątem stylu oraz tworzywa, z jakiego zostały zrobione.

Dodatkowe treści na opracowany w tym tekście są Ci niezbędne? Bez nerwów. Kliknij w podany link i wszystkie inne wątki tutaj (https://www.e-artofbeauty.com/obrazy-akrylowe) wyszukasz. Zapraszamy!

Warto sprawdzić naszą propozycję: kompas sekstans. Surowce naturalne, takie jak drzewo, czy wiklina, powinno się łączyć z innymi naturalnymi materiałami, nowoczesne szkło świetnie komponuje się natomiast z plastikiem lub stalą.