Czym oświetlić najważniejsze pomieszczenia w mieszkaniu?

przez | 3 września 2021
Oświetlenie to bardzo istotny element każdego mieszkania. Decyduje nie tylko o klimacie, ale też funkcjonalności pomieszczeń, a w szczególności w tym przypadku kuchni i dziecięcego pokoju. Radzimy jakie oświetlenie będzie tu dobre. Oświetlenie kuchni powinno składać się z wielu źródeł światła, tak abyśmy mogli w niej chociażby komfortowo pracować. Konieczne jest oświetlenie ogólne, na przykład w postaci wiszących lamp, świetlówek bądź halogenów. W codziennym funkcjonowaniu pomoże też oświetlenie blatu, kuchenki i zlewozmywaka.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsce robocze powinno być oświetlone światłem skupionym.

Dane, które zawiera proponowana strona (https://www.cermag.com.pl/pl/kontakt/jelenia-gora/), są jak najbardziej przydatne, jeżeli interesuje Cię opisywany wątek – kliknij więc tutaj!

W tym przypadku można wykorzystać również halogeny lub oświetlenie żarówkami LED. Najważniejsze to pamiętać, iż oświetlenie kuchni powinno być jasne (oświetlenie do kuchni). W ten sposób nie tylko stworzymy praktyczne, ale równocześnie przestronne wnętrze. Z kolei równoczesne oświetlenie nad stołem jadalnianym wyróżni jego funkcję i urodę. Dodatkowy efekt nastrojowy uzyskamy podświetlając półki. Konieczne w tym przypadku jest wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych, które pozwolą na stopniowe włączanie oświetlenia, w w zależności od preferencji.

Innym pomieszczeniem w domu, gdzie oświetlenie spełnia niezwykle ważne funkcje jest pokój dziecka. Strzałem w dziesiątkę będą w tym przypadku kinkiety dla dzieci (zobacz na lampyilampki.pl). Oferowane w rozmaitych wzorach kinkiety dla dzieci przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym milusińskim. Kinkiety świetnie oświetlą, ale i uatrakcyjnią dziecięcy pokój.

Możemy wybrać te w kształcie zwierząt czy gwiazd lub Paudio dźwiękowy system ostrzegawczy z motywami z bajek, które stworzą urokliwy klimat do wspólnego czytania w godzinach wieczornych oraz ułatwią maluszkowi zasypianie przeganiając straszliwy zmrok. Najlepiej kupić te z możliwością ściemniania. Z kolei lampa biurkowa dająca jasne i skupione światło będzie przydatna przy odrabianiu lekcji, rysowaniu i wyklejaniu (lampki na biurko). Lampa biurkowa z tej samej kolekcji co wcześniej wspomniane kinkiety, wspaniale uzupełni całość aranżacji oraz sprawi, że nasze dziecko poczuje się niemal jak w bajce, dzięki czemu chętniej będzie przebywać w swoim pokoju, samodzielnie się bawiąc czy wykonując codzienne obowiązki.