Co zrobić gdy kupujemy nowe mieszkanie, lub przeprowadzamy remont generalny?

przez | 5 września 2021
Kupując nowe lub też remontując nabyte już wcześniej mieszkanie czy też dom, pragniemy, aby był on nie tylko funkcjonalny i spełniał swoje użyteczne funkcje, ale każdy chyba chciałby mieszkać w pięknie urządzonym wnętrzu, które wypełnione jest eleganckimi i nowoczesnymi meblami oraz oryginalnymi uzupełniającymi przestrzeń dodatkami. Wybór różnego rodzaju elementów do wystroju wnętrz jest ogromna, jednak, jeśli chcemy mieszkać w miejscu, które jest jednolite stylistycznie, a ponadto proste w urządzeniu dostępnymi łatwo akcesoriami warto wybrać styl skandynawski.

remont mieszkania

Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Taki właśnie styl to nie tylko proste, jasne przestrzenie, uzupełnione o wykonane z grubo ciosanego, ciemnego drewna meble skandynawskie, ale także mnóstwo pięknych dodatków, które potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalne ciepło i urok. Od czego więc zacząć aranżując wnętrza w tym stylu, aby były spójne, klasyczne i uniwersalne? Warto zdecydować się na jasne ściany – białe lub beżowe, a do tego podłogi (zobacz wolplan posadzki anhydrytowe wrocław) wykonane z jasnego drewna o chłodnych tonach. Wtedy bez trudu dobierać będziemy mogli designerskie meble w kolorze białym lub wręcz przeciwnie – ciemnego, naturalnego drewna.

Stoły, szafki czy też regały w skandynawskim stylu mają zazwyczaj prostą formę – bez zbędnych zdobień, często również mają widoczne naturalne wyżłobienia i sęki, lub też celowo nadawana jest im przetarta faktura. Jeśli chodzi o nowoczesne dodatki do domu, utrzymane w stylistyce pasującej do charakteru skandynawskiego wnętrza to przede wszystkim grubo plecione wełniane pledy w odcieniach szarości czy bieli, lub części do wózków linde tez puszyste poduszki.

Doczytaj:

nowe mieszkanie

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Całość można uzupełnić także drewnianymi dekoracjami czy też obrazkami. Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które także powinno być proste w swojej formie i w chłodnej tonacji. Jak widać, w skandynawskich wnętrzach, króluje prostota i stonowane barwy. Taka stylistyka aranżacji wnętrz sprawdza się zarówno na niewielkich jak też całkiem rozbudowanych przestrzeniach, idealnie wypełni ona dom czy sprawdzi się, jako aranżacja poddasza czy też całego dwupoziomowego mieszkania.