Jakie lampy wybrać?

przez | 6 czerwca 2022
Ciekawym projektem jest zrezygnowanie ze klasycznych rozwiązań – lampy da się montować dosłownie wszędzie. Tak jest w przypadku takich nowatorskich wynalazków, jak lampy podłogowe. Oświetlanie pokoju od podłogi może ułatwić przemieszczanie się po mieszkaniu. Lampy podłogowe mogą funkcjonować jako dodatkowe źródło blasku. Gdy są zainstalowane, możesz w nocy zapalić kilka świateł dolnych, nie uruchamiając sufitowego oświetlenia. Tak nie obudzisz wszystkich lokatorów. Niewielkie lampy podłogowe możesz zainstalować też na schodach w mieszkaniu – efektywnie zmniejszy to ryzyko okropnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Lampa do kuchni (więcej odnajdziesz tu: odsyłacz do dobrej strony www) może być taka sama, jak ta w innych pomieszczeniach. Jeśli chcesz postawić na oryginalność, możesz wybrać jakiś totalnie niepowtarzalny egzemplarz. W galeriach artystycznych można zobaczyć lampy, które formą przywodzą na myśl rozmaite warzywa. Jeśli lubisz bardziej ortodoksyjne rozwiązania, zakup po prostu taki towar, który kolorystycznie koresponduje z resztą czterech kątów.

Światło w łazience musi być przede wszystkim mocne. W takim pomieszczeniu, obok głównego światła, dobrze sprawdzą się też lampy podłogowe (dowiedz się więcej). Mogą one ułatwić poruszanie się po łazience nocą. Jeżeli zgromadziłeś sporo pieniędzy do wyłożenia na wykańczanie wnętrz, powinieneś pochylić się nad odważną ideą urządzenia salonu w dawnym stylu. Antyki będą doskonale wyglądać z rozłożystymi kandelabrami z minionych lat, oświetlającymi pokój.

W pokoju młodego człowieka mądrze jest zamontować oświetlenie, którego siłę można dostosowywać. Dzieciaki często boją się nocy. Jeżeli twój maluch myśli, że po wyłączeniu lampy (zobacz oświetlenie do pokoju dziecięcego) pod łóżkiem czai się widmo, dostosowywane oświetlenie będzie trafnym pomysłem. Po przyciemnieniu światła dziecko nie będzie się już lękało nocnych mar i spokojnie zapadnie w sen. Takie kontrolowane światło może być też instalowane w innych pokojach – są ludzie nienawidzą silnego blasku.