Wypełnienie małej przestrzeni sypialnej – czyli co kupić aby było zarówno modnie i wygodnie?

przez | 2 marca 2022
Nabycie pierwszego i często ostatecznego lokum jest jedną z istotniejszych życiowych decyzji. Obecnie daje się dostrzec wyraźny trend wśród rozwojowo działających nabywców w preferowaniu mieszkań z sporą ilością pomieszczeń.
Znaczniejsza ich ilość nie przenosi się jednak na rozleglejszy metraż.

klimat
Mieszkania, z trzema pokojami – dla dziecka, dorosłych oraz salonem to standard, którego co roku szuka coraz większa liczba konsumentów. Małe przestrzenie w mieszkaniu wbrew pozorom dają o wiele więcej opcji do ciekawego wykończenia. Mała sypialnia jest tego bardzo dobrym przykładem. Zainwestowanie w drobne modne dodatki, które szybko dopasują się do obowiązującego w danym pomieszczeniu stylu aranżacyjnego, jest lepszym wyjściem z sytuacji niż zapełnianie przestrzeni stosem „bibelotów”. Mała sypialnia = niewielki problem przy sprzątaniu. Ma to spore znaczenie w przypadku, kiedy „sypialnia” jest pokoikiem dziecięcym. Mniejsza przestrzeń daje możliwość nauczenia dziecka porządku. Mieszkania o małym metrażu, ale z większą liczbą pokoi to obecnie sprawdzony rodzaj inwestycji na przyszłość. Kiedy dziecko dorasta rodzina przenosi się do obszerniejszego lokum, pozostawiając na wynajem stare. Ten typ działań każdego roku jest coraz częściej praktykowany.
market
W nowym mieszkaniu pokój dziecięcy można urządzić już na nowo. Rozwiązania, które sprawdzały się w małych sypialniach jak np. łóżko (sprawdź również – łóżka kute) na antresoli analogicznie sprawdzą się też w tych większych.

Łóżko na antresoli czyli inaczej łóżko piętrowe to podstawowy typ mebla, który warto sprawdzić planując aranżację jednakowo aktualnego jak i przyszłego mieszkania. Takie zakupy pozwalają na znacznym oszczędzeniu na kosztach jak i potrafią wyrazić więcej poprzez mniej.