W jaki sposób namówić dziecko, by wybrała się do fryzjera?

przez | 5 marca 2022
Wiele dzieci ma problem ze strzyżeniem włosów. Za nic w świecie nie dają zabrać się do fryzjera, a częstokroć na sam widok salonu fryzjerskiego reagują donośnym płaczem.

Może tak się zdarzyć nie tylko przed pierwszą wizytą, lecz także przez każdą następną, gdyż maluchy

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako integralną część swojego ciała i obawiają się bólu, jaki może być powiązany z ich podcięciem. Nieprzychylny jest też hałas związany m.in. z suszeniem głowy albo negatywne doświadczenia w czasie pierwszej próby. Rozwiązaniem mogą być bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci (dla przykładu: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle spowodować, aby dziecko chciało wejść do zakładu fryzjerskiego. Wielokrotnie jest to niesłychanie skomplikowane, gdyż maluszek szarpie się, krzyczy i zanosi płaczem. Nie pomagają tłumaczenia, że fryzjer wyczaruje rewelacyjną fryzurkę. Nakłonić za to może kolorowy fotel fryzjerski, który zapewni bezstresowe strzyżenie włosów. Maluszek pragnący wsiąść do wesołego samochodzika czy na motor może całkowicie zapomnieć o lęku, ponieważ tak bardzo będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajkowy klimat salonu można także wyróżnić wielobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle albo zabawkami, które skupią uwagę naszych latorośli.

Zobacz informacje i odkryj serwis, który z pewnością Cię zaciekawi. Nie czekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Na pewno nie będziesz żałować.

Dzięki temu dziecko zobaczy, iż wizyta u fryzjera wcale nie jest przerażająca i może wiązać się z przyjemnymi chwilami, a nawet ze świetną zabawą. Dodatkowym bodźcem przekonującym malucha może być mały upominek wręczany po przystrzyżeniu włosów. Jednak bajeczne fotele fryzjerskie dla dzieci to niewątpliwie najdoskonalszy sposób na kilkuletnich klientów odczuwających niepokój przed fryzjerem. Gdzie je zakupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się ze sprzedawanymi produktami, przeczytamy wszystkie informacje na temat wybranego asortymentu i zamówimy wybrany fotel prosto do naszego salonu.

Zabierając malucha do wesołego salonu fryzjerskiego, możemy mieć pewność, że nasza latorośl nie ucieknie z wrzaskiem, a ładnie zaczeka na wykonanie pięknej fryzurki. Warto jest cały czas stać blisko naszego dziecka, aby czuło, że jest bezpieczne, a każda następna wizyta będzie bez wątpienia toczyć się w coraz lepszej atmosferze. Dziecko z czasem przestanie się bać i samo zechce wybrać się znowu do zakładu, by przystrzyc włosy.