Jakie mamy typy podłóg i jakie mogą być najlepsze do naszego mieszkania. Sprawdź z czego możesz wybierać

przez | 26 lipca 2021
Rodzaje podłogi, jakie możemy spotkać w wiejskich domach różnią się między sobą materiałem, z jakiego są zrobione. Najbardziej powszechnie spotykana to klepisko, jakie wykonane jest z gliny, która była ubijana i wysuszana. Stosowana była, jako powierzchnia, na której młóciło się zboże. Następna odmiana podłogi obserwowana w wiejskich chatach to polepa, jaka składa się z mieszaniny sieczki, gliny i trocin.

Płytki podłogowe

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Do tradycyjnych wykorzystywanych w historii materiałów do produkcji podłóg należy drewno, kamień, terakota, glina, oraz ich połączenia – Rodzaje płytek ceramicznych. Aktualnie przy wyborze podłogi mamy dość duże możliwości, zależnie od upodobań i wymogów, które stawia określone pomieszczenie – np.

Zainspirował Cię nasztekst?! Przygotowaliśmy dla ciebie ważne porady, dlatego kliknij szczegółowy tekst na ten temat!

w pomieszczeniach rodzaju jak łazienki, czy kuchnie bardziej pasują przykładowo kafelki, a do pokojów mieszkalnych tradycyjne podłogi drewniane. Wiele osób korzysta też z rozwiązania dość modnego, otóż płytki klinkierowe cieszą się niezmiennym powodzeniem.

Jednakowoż kwestia podjęcia decyzji o wyborze właściwej podłogi może stwarzać określone kłopoty – zbyt duży asortyment różnorodnych rodzajów paneli, desek podłogowych i tym podobnych może sprawić, że jesteśmy w stanie poczuć się niekiedy zagubionym. Jak chodzi o podłogi drewniane, cieszą się one dużą popularnością – Jaka podłoga na taras lub balkon?. Mamy do wyboru dużo drewna w różnych typach – zarówno tradycyjnych, takich jak buk, czy brzoza dla osób lubiących jasne podłogi, oraz dąb albo orzech dla tych, które wybierają drewno ciemne.

salon

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Prócz tego obecnie popularne są podłogi z drewna egzotycznego, spośród jakich popularnością cieszą się nnp. doussie lub jatoba. Ich cechą cenioną są nie tylko oryginalne kolory, lecz również większa niż w przypadku bardziej klasycznych odmian drewna wytrzymałość i twardość.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij ten link. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://stargres.pl/) – one także Cię bardzo zaciekawią!

Przez to więc drewno takie może służyć jako materiał podłogowy w pomieszczeniach jak kuchnia oraz łazienka, także z powodu odporności na wilgoć. Wybór koloru podłogi powinien być podyktowany walorami pomieszczenia – wszystkie elementy wyposażenia muszą ze sobą współpracować pod względem kolorystycznym oraz być przypasowane do jego wielkości. Wiadomym jest, że jasne odcienie optycznie powiększają, natomiast ciemne – zmniejszają. Jeśli weźmiemy te wszystkie czynniki pod uwagę można być pewnym, że wybierzemy najlepszą podłogę, jaka będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*