Aranżacja wnętrz – jak zaaranżować przestrzeń kuchenną?

przez | 15 sierpnia 2022
Kuchnia to miejsce w domu, w którym spędzamy w przeciągu dnia wiele czasu, nie zawsze na gotowaniu. Wiele osób uważa to pomieszczenie za centrum każdego mieszkania, stąd też warto zadbać, by było ono urządzone oryginalnie.

Nowocześnie a może klasycznie?

designerska kuchnia

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Charakter, w jakim zaaranżowana będzie kuchnia, jest zależna niewątpliwie od tego, jaki jest nasz charakter. Jeżeli wolimy współczesne koncepty i cenimy sobie minimalizm, doskonałą możliwością będą meble z gładkimi frontami. W sklepach odszukać możemy modele w każdym niemal kolorze, więc niezależnie od naszej koncepcji, wybierać możemy zarówno pośród jaskrawych barw, jak też trochę bardziej subtelnych odcieni. Nie zapominajmy jednak o umiarze. Nazbyt dużo kolorów nagromadzanych na małej przestrzeni może wnosić odczucie nieładu. Jeśli zatem marzysz o limonkowych szafkach, zrezygnuj ze zbyt wielu dodatków w podobnie krzykliwym kolorze. A co z sympatykami tradycyjnych wnętrz? Jeśli się do nich zaliczasz, z pewnością spodobają Ci się szafki z drewnianymi frontami. W nadmienionych kuchniach często dominują ciepłe odcienie – zarówno jeśli chodzi o meble, jak też w przypadku dodatków. Świetnie do nich pasują ozdobnie dekorowane naczynia, bukiety suszonych kwiatów czy warkocz czosnku.
Pora na remont – jak ożywić kuchnię?

fototapety

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Każda, nawet ta idealna kuchnia, może się po pewnym czasie znudzić – w końcu spędzamy w niej co dzień sporo czasu. Jak temu zaradzić? Ogólny remont, podczas jakiego zmienione są meble, to na ogół niemały wydatek, jeśli więc stare szafki nie są zużyte i właściwie realizują swą funkcję, można próbować innym sposobem zmienić wnętrze.

Idealnie w roli wielokolorowego akcentu sprawdzają się fototapety owoce np.

W sieci jest dużo niezwykle ciekawych informacji – jeżeli chcesz poznać jeszcze jeden – sprawdź na portalu (https://shop.tomiservice.pl/pl/c/Lodowki-i-chlodziarki-na-napoje/37) a nie pożałujesz!

jak prezentuje się fototapeta owoce. Wystarczy ulokować je na ścianie, aby cała kuchnia nabrała niesłychanego charakteru. Te do kuchni bardzo często zabezpieczane są dodatkową powłoką, dzięki czemu łatwo utrzymać higienę. Jak najbardziej fototapety owoce to tylko jedna z idei – równie dobrze mogą to być kwiaty czy sceneria. Odrobinę podobna metoda to naklejki na lodówkę. Zobacz: oferta naklejek na lodówke. Także tutaj można zaszaleć z niezliczonymi barwami do wyboru bądź zdecydować się na dowolne zdjęcie. Naklejki na lodówkę sprawdzą się także, kiedy drzwi lodówki są porysowane – barwny obraz na pewno przykryje niewielkie uszkodzenia.