Relaks i komfort w ogrodzie? Co powiesz na własne jacuzzi? Owszem, to możliwe i realne do spełnienia

przez | 15 sierpnia 2022
Zapewne jak posiadasz spory ogród to myślałeś nie raz, jak jesteśmy w stanie wykorzystać tą dużą przestrzeń. Być może pragnąłeś basen lub domowe jacuzzi? Jeszcze niedawno szybko porzucałeś tę myśl, gdyż zdawałeś sobie sprawę, iż cena instalacji jest zbyt kosztowna. Aktualnie również jest to tylko rozrywka dla ludzi zamożnych, mimo to pojawiły się inne możliwości. Bez problemu i w rozsądnej cenie możesz zbudować ogrodowe jacuzzi lub balę wodną.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodowe jacuzzi to rzeczywiście ciekawy pomysł, szczególnie, że nie jest zbyt kosztowny. Koszt wanien z hydromasażem do stosowania zewnętrznego są zależne od wielkości i jakości. W sumie to zakup takiej wanny z pełnym systemem to koszt od piętnastu tysięcy do 30 000 złotych. W tej cenie dostaniesz pełny potrzebny zestaw, czyli pompa, grzałka, dysze i sterowanie. Jednak to nie jedyne koszty, gdyż należy jeszcze doliczyć doprowadzenie instalacji elektrycznej, ale także wody i kanalizacji.

Jeśli chodzi o ich cenę to wszystko zależy od indywidualnego projektu. Jest także inna możliwość, w większym stopniu ekonomiczna, ale i nie gwarantująca takich luksusów, jak w przypadku jacuzzi. Jeśli starczą Ci zwykłe kąpiele, bez gratisów w postaci prądów wodnych czy dysz, to idealnym wyborem będą balie ogrodowe. Już za pięć-osiem tysięcy złotych można zakupić kilkuosobową drewnianą balię. Będzie ona wypełniona materiałem, tego rodzaju jak w wannach, a również niewielkim piecykiem na drewno lub węgiel, dzięki czemu ogrzejemy wodę. Jak najbardziej, należy też doliczyć koszt instalacji. Musimy to wszystko przemyśleć, ponieważ jak każda inwestycja, tak i mini basen SPA czy zwykła balia ogrodowa to pewien koszt, ale też późniejsze korzyści.

Pomyślmy sobie, jak w upalne dni będziemy raczyć się tym idealnym relaksem, jak będzie to miłe. Niekiedy więc nawet, jak koszty wysokie, to kolejne pozytywy są tak wielkie, że zapominamy o wszystkich wydatkach. Zwłaszcza, iż niektórych przyjemności nie możemy przeliczać na pieniądze.

Gdy dojdziesz do wniosku, że przydatne okazałyby się podobne informacje na opublikowany temat, to kliknij ten link oraz przeczytaj także inne wiadomości (https://tomiservice.pl/aranzacja-i-projekt-stacji-paliw).

Kosztują, jak każda rzecz, lecz gwarantują relaks, jaki wpływa na nasze zdrowie, na nasz komfort psychiczny. Jeśli pomyślimy o tym w ten właśnie sposób możemy być pewni, iż będziemy myśleć o tej inwestycji w pozytywny sposób.