Aranżacja małej umywalni

przez | 3 listopada 2022
Nieduża toaleta nie musi być problemem. Co dobrze jest wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób urządzić niedużą umywalnię? Jakie dopasować wyposażenie łazienki? Jak w małej toalecie rozmieścić umywalkę, sedes oraz natrysk? Nieduża łazienka wymaga dobrego planu. Przeczytaj nasze wskazówki, jak zaplanować a także urządzić niedużą łazienkę.

Umywalka w łazience

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Jeżeli zamieszkujemy w bloku nierzadko kłopotem jest mała umywalnia. W jaki sposób umeblować małą toaletę, żeby była efektywna jak też ładna? Jakie wybrać wyposażenie umywalni? Jeśli mieszkamy w domu oprócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej często w pobliżu alkowy, niezbędne jest WC w części dziennej. Ale jeszcze lepiej, jeżeli będzie to mała toaleta, w której pomieści się także natrysk, półka na przybory toaletowe oraz miejsce na odłożenie ubrań w trakcie kąpieli. Nieduża łazienka może być dla gości.

W jakim miejscu nieduża łazienka? Mała łazienka jeżeli zamieszkujemy w domu na parterze w dziennej strefie nie tylko zastąpi WC, ale również anuluje problem porannych kolejek w znacznej rodzinie, a w wypadku potrzeby będzie łazienką gościnną ((polecana strona internetowa)).

Równie zajmujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem podkładka pod krzesło, który jest tu!

Toaleta usytuowana niedaleko wejścia będzie wygodna w przeciągu dnia: można tam wziąć prędki prysznic po powrocie z pracy czy po pracy w ogrodzie. Gdy familijna toaleta jest zbyt mała, ażeby oprócz wanny pomieścić tam natrysk warto zlokalizować małą umywalnię w strefie nocnej domku – przy gościnnej sypialni bądź przy pokojach dzieci.

Łazienka z WC

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie wyposażenie umywalni? W niewielkiej łazience prysznic lokujemy w narożniku wnętrza, a jeżeli umywalnia jest wąska bądź ma wnękę – między dwiema ścianami. Umywalka w niewielkiej łazience służy nie jedynie do mycia rąk, lecz również do innych czynności związanych z powszednią toaletą – na przykład golenia. Stąd nie powinna być za mała. Minimalna wielkość umywalki w toalecie to 45-50 cm. Na rynku są dostępne umywalki kątowe – taka umywalka umożliwi maksymalne wykorzystanie narożnika łazienki.

W handlu są dostępne również meble do niewielkich łazienek, przykładowo wiszące szafki łazienkowe (polecany sklep Topeshop.pl). Jeśli mamy w toalecie naprawdę mało miejsca, warto do składowania ręczników spożytkować szafki do przedpokoju.