Z jakimi rozwiązaniami wykończyć łazienkę w swoim domu czyli minusy i plusy wanien oraz prysznicowych kabin.

przez | 5 marca 2022
Do podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki można zaliczyć prysznice oraz wanny. Dyskusje o tym, co jest lepsze, toczą się od dawna, obie opcje będą mieć swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, a tak naprawdę każdy i tak wybiera to, co mu będzie pasowało.

kabina prysznicowa

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna są ludzie, którzy mają na tyle pojemne łazienki, że zmieszczą się tam oba te sprzęty, lecz zdecydowana większość będzie się musiała na jakieś rozwiązanie zdecydować. Dodatkowo, przeważnie ta decyzja nie będzie podyktowana faktyczną potrzebą, ale ograniczeniami wynikającymi zwyczajnie z malutkiej łazienki. Z tego też powodu bez sensu będzie przekonywanie kogokolwiek nad wyższością jednego albo drugiego rozwiązania, ale najlepiej pokazać wady i zalety obu. A co ktoś wybierze, to będzie już jego osobista sprawa, podyktowana co najwyżej praktycznymi względami. Trzeba przy tym tylko pamiętać, żeby myśleć kilka lat w przód, a nie tylko o tym, co teraz jest potrzebne, bo na przykład przy dzieciach ma się jednak całkowicie inne wymagania.

Kabiny prysznicowe, które tutaj, posiadają tę niezaprzeczalną zaletę, że zajmują bardzo mało miejsca w łazienkach. Typowa kabina ma mniej niż metr kwadratowy powierzchni, i da się ją przykładowo zgrabnie wcisnąć gdzieś w kącie, gdzie nie będzie specjalnie przeszkadzać.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście bardzo przydatnego, sprawdź treść (https://www.takaposciel.pl/narzuty-na-lozko) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Zupełnie inaczej będzie z wannami, im mają większe gabaryty, tym potrzebują więcej miejsca. W niedużych pomieszczeniach włożenie za długiej wanny spowodować może, że zabraknie w niej miejsca na pozostałe ważne sprzęty i meble.

Jednak miejsce to jedynie jedna z wielu cech, nad którą należy pomyśleć. Bardzo ważna będzie także wygoda używania, a tu jednak dużą przewagę mają wanny. Prysznic bardzo dobrze nadaje się na szybką kąpiel na stojąco, ale nie bardzo się da pod nim poleżeć, a tym bardziej zrobić kąpiel niemowlakowi. A w wannie, właśnie z tego powodu że jest taka duża, bardzo dobrze się da, co wiele osób bardzo docenia. Mniej znaczących wad i zalet jest jeszcze kilka i w praktyce każdy sam powinien je rozważyć i wybrać rozwiązanie, które będzie mu odpowiadać.